in ,

İYİ Parti İzmir’de 6’lı Masa istifası: Dağıtan tarafta olmak…

İYİ Parti İzmir İl Yöneticilerin Oktay Kırmızı, partisinden istifa ettiğini duyurdu. “Dağıtan tarafta olmak istemiyorum” diyen Kırmızı, önümüzdeki günlerde CHP’ye geçeceğini de açıkladı

iyi-partili-eski-ilce-baskani-gorgec-gorevden-alindiniz-yazisi-gelmedi

Yağmur DAŞTAN – EGE TELGRAF/ İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yaptığı sert açıklama ile Altılı Masa’dan kalkmasının ardından politika dünyasında bir hayli hareketli günler yaşanıyor. Bir yandan bundan sonraki süreçte atılacak adımlar merak edilirken diğer yandan ise İYİ Parti teşkilatlarında istifaların yaşandığı haberleri kamuoyuna yansıyor. Bu istifalardan biri de İzmir’de yaşandı.

oktay-kirmizi-istifa-etti

İYİ Parti İzmir İl Yöneticilerinden Oktay Kırmızı, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Kırmızı, önümüzdeki günlerde Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) katılacağını da duyurdu. “Dağıtan tarafta olmak istemiyorum, birleştirici bir tarafta olmaya karar verdim” sözleriyle Ege Telgraf’a açıklamalarda bulunan Kırmızı, “Bundan sonra siyaset yaşamıma CHP’de devam etmek istiyorum. İYİ Parti İzmir İl Yöneticilerindendim ve Yerel Yönetimler Komisyonu Başkan Yardımcılığı görevim vardı. Bu kararı alırken partide biriyle ya da il başkanıyla herhangi bir görüşmem olmadı. Aile içi bir toplantı ile bugün alınan bir karar; İzmir’de kalabalık bir aileyiz. Bu karar doğrultusunda artık CHP’de siyaset yapmaya devam etmek istiyorum” dedi. İYİ Parti İzmir’de istifaların devam edip etmeyeceğinin de sorulması üzerine Kırmızı, “Hiç bilmiyorum. Ben bu kararı yalnız başıma aldım” diye konuştu.

iyi-parti-logo

İYİ Partili Paçacı’dan ‘Ersan Şen’ açıklaması

deprem-bolgesi-kisa-calisma-odenegi

Deprem bölgesinde kuvvetli rüzgar ve fırtınaya dikkat!