Yerel seçimde hezimete uğrayan partilerden biri de İYİ Parti oldu. Seçim sonuçlarının ardından Genel Başkan Meral Akşener'in istifa edeceği iddia ediliyordu.

Gözlerin çevrildiği Akşener, açıklama yaptı, olağanüstü seçimli kongre kararı aldığını duyurdu.

Akşener, daha önce yaptığı bir açıklamada seçimde istenilen sonucu alamadıkları takdirde evine döneceğini açıklamıştı.

İYİ Parti'de kurultay tarihi belli oldu.

Kurultay 27 Nisan'da yapılacak.

EN KISA SÜREDE OLAĞANÜSTÜ SEÇİMLİ KONGREMİZİ TOPLAYACAĞIZ

Akşener seçim sonrası yaptığı ilk açıklamada şöyle konuşmuştu:

Sandıklardan çıkan mesajı duymak hepimizin görevidir. Bu doğrultuda Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik bir devlet olma vasfı gereğince İYİ Parti olarak biz de üzerimize düşen sorumluluğu alacağız. Her zaman yaptığımız gibi seçim sonuçlarına ilişkin muhasebemizi ve öz eleştirilerimizi yapacağız. Nitekim tam da bu sebeple parti tüzüğümüzün Genel Başkanı olarak bana verdiği yetki gereğince en kısa sürede olağanüstü seçimli kongremizi toplayacağız. Milletimizin her bir ferdi şundan emin olsun ki sandıkta açıkça ortaya konan iradeyle Türkiye için hak arayışında, huzur arayışında ve refah arayışında İYİ parti dün olduğu gibi bugün de milletin önünde veya arkasında değil, her zaman milletimizin yanı başında olacaktır."

"İSTENİLEN SONUÇ ALINMAZSA EVİME DÖNERİM" DEMİŞTİ

Akşener, seçimde istenilen sonucu alamadıkları takdirde evine döneceğini açıklamıştı.

Hipodromda atlar çarpıştı: 2 jokey yaralandı Hipodromda atlar çarpıştı: 2 jokey yaralandı

Akşener, "Şimdi biz ayrı, hür ve müstakil gitmeye karar verdik. Büyük bir risk aldık. Eğer bu arkadaşlarımız ‘evine dön’ derse, sonuç olarak oy vermezse, ben evime döneceğim. Siyasetin s’si ile meşgul olmayacağım" demişti.

Kaynak: HalkTV