in ,

İYİ Parti’de liste krizinde yeni gelişme! ‘Tükürdüğüm yüze bakmam’

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu: “Listeler çıkmadan nazımın geçtiği delegeye o listeyi verdim. Bakacağım yüze tükürmem; tükürdüğüm yüze de bakmam”

iyi-partide-liste-krizinde-yeni-gelisme-tukurdugum-yuze-bakmam

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, İYİ Parti’nin Genel İdare Kurulu belirlenirken ‘tercih edilmeyenler’ listesini kendisinin yaptığını söyledi ve “Ben daha listeler çıkmadan nazımın geçtiği delegeye o listeyi verdim” dedi.

Hürriyet’in aktardığına göre milletvekilleri Hayrettin Nuhoğlu, Feridun Bahşi, Aytun Çıray, Ümit Özdağ, Aylin Cesur, Aydın Adnan Sezgin, İsmail Koncuk, Ayhan Erel, Aytun Çıray ve Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Temizer gibi isimler olan listeyi kendisinin hazırladığını açıklayan Hocaoğlu, şöyle konuştu:

“Sayın Koncuk, siz ve Ümit Özdağ’ı benim sildiğimin kanıtı işte o listedir. Birazcık muhakeme yapabilseydiniz, liste, sizin tabirinizle yukarıdan gelseydi, listeyi veren sizin olmadığınızı da bilecek kadar zekiydi. Listeler çıkmadan nazımın geçtiği delegeye o listeyi verdim. Bakacağım yüze tükürmem; tükürdüğüm yüze de bakmam.”

İYİ Parti’nin 2’nci Olağan Kurultay’da dağıtılan “İlk 75’te de olsa tercih edilmeyecekler” listesinde, partinin önemli isimlerinin yer aldığı görülmüştü. Liste parti içerisinde bir tartışmayı başlatmıştı.

Independent Türkçe

goztepede-guilherme-tamam-imzaya-geliyor

Göztepe’de Guilherme tamam! İmzaya geliyor…

baskan-utku-gumrukcu-ilk-500-gununu-anlatti

Başkan Utku Gümrükçü ilk 500 gününü anlattı