in ,

İYİ Partili Bezircilioğlu’ndan ‘Emsal artışı’ çıkışı

İYİ Parti İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu gündeme dair açıklamalarda bulundu.

EGE TELGRAF- İYİ Parti İzmir 3. Olağan İl Kongresi sonrası il başkanı seçilen Sinan Bezircilioğlu Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.  Çelenk bırakma törenini yaşanan büyük deprem nedeniyle birkaç hafta ertelediklerini söyleyen Bezircioğlu, “Atamıza, babamıza hepimiz adına şu sözü vermek istiyorum: Atam, yaklaşık 100 yıl önce kurmuş olduğun bu vatanı; kanımızla, canımızla, varlığımızla sonsuza dek yaşatmaya ant içiyoruz. Atam, tekrar senin kurmuş olduğun bu vatanı, kurucu değerlerini, bizi biz yapan değerleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin fabrika ayarlarını tekrar tesis edeceğimize ant içiyoruz. Atam sana layık bir nesil olmaya ve bizden sonra da sana layık nesiller yetiştirmeye ant içiyoruz” diye konuştu.

 

BEZİRCİLİOĞLU’NDAN EMSAL ÇIKIŞI
İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından alınan Bayraklı ilçe sınırındaki emsal artışı kararının mahkeme tarafından iptal edilmesine yönelik açıklamalarda bulunan Bezircioğlu, “ Olaylara bakarken, insanların yararına, kamunun yararına bakmak gerekiyor. İnsanlarımız çok büyük mağduriyet yaşadı ve maalesef ki mağduriyet hala giderilmedi. Şimdi oradaki mağdur vatandaşlar ile müteahhitlerin anlaşma noktasında emsal artışı ile birlikte üzerlerine düşen yük 3’te 1 oranında düşüyor. 1 milyon 600 bin lira olan maliyet 550 bin liralara kadar gerilerken, vatandaşın üzerinden yükü alacak bu uygulamayı mahkemeye taşımak ve iptal ettirmeye çalışmayı bizde anlayamıyoruz. İnşallah istinaf mahkemesinde tekrar kamunun, vatandaşlarımızın, İzmirli hemşerilerimizin yararına olacak şekilde emsal artışı kararı gözden geçirilir ve vatandaşımızın lehine olacak şekilde karar alır. Tabii ki karar yüce Türk mahkemelerinindir” dedi.

HÜKÜMET VE DEVLETİ AYIRMAK GEREKİYOR
Bezircioğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bezircilioğlu, “Çok büyük bir alanda çok büyük insanı etkileyen bir durum. Nüfusun 7’de 1’i gibi bir nüfus yoğunluğunu etkiledi. Hala da ulaşılamayan canlarımız belki de var. Bırakın Türkiye’yi, dünyadaki hiçbir devlet bu yükün altından hemen kalkabilecek durumda değil. Çok büyük bir deprem. İzmir Valimizi ziyaret ettiğimizde 300 atom bombası büyüklüğündeki bir etkiden bahsetti. Japonya 2 atom bombasının etkisini bile onyıllarda giderebildi. Biz 300 atom bombasına maruz kalmışız… Tabii ki devletimiz elinden geleni yapıyor. Bunda hiçbir sıkıntı yok. Burada devleti ve hükümeti ayırmak gerekiyor. Tabii ki yönetenler de hükümette de bazı hatalar olabilir. Ancak vatandaşlarımız inisiyatifi alarak ağırlığını koyarak orada etkilenen milletimize destek olmuştur. Allah milletimizden razı olsun. Tabii ki hatalı işler olmuştur ancak onları da zamanı geldiğinde masaya yatırırız.”

SPORUN RUHUNA UYMUYOR

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Beşiktaş kulübünden istifa etmesi yönündeki soruya yanıt veren, Bezircilioğlu, “Bence bugüne kadar Türkiye’de karşılaşılmamış bir durum, ilk defa olan bir şey. Zaten Türkiye’de son yıllarda hep ilkleri yaşamaya başladık, bu da yaşadığımız ilklerden birisi. Herkesin bir demokratik hakkı var, tribünlerde de bu şekilde bir demokrasi ile ilgili bir talepte bulunulmasını ben son derece normal karşılıyorum. Pandemi döneminde yaşadık; seyircisiz maç çok zevksiz oluyor. Böyle demokratik bir çağrıya karşı seyircisiz maç talebinde bulunmak bir kere demokratik değil. Sporun anlayışıyla ve ruhuyla uymuyor. Ben bizi yönetenlerin öyle bir hataya düşeceklerini sanmıyorum. Daha özgürlükçe ve müreffeh bir Türkiye’de olmak için hepimiz üzerine düşeni yapmalıyız diye düşünüyorum” dedi.

 

alt-bolumu-is-yeri-olan-binalara-kolon-denetimi

Alt bölümü iş yeri olan binalara kolon denetimi

cumhurbaskani-erdogan-adiyamandan-helallik-istiyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adıyaman’dan helallik istiyorum