in ,

İYİ Partili eski ilçe başkanı Görgeç: Görevden alındınız yazısı gelmedi

İYİ Parti Foça yönetiminden peş peşe istifa haberleri geldi. İYİ Parti Foça eski İlçe Başkanı Yasemin Görgeç, yazılı bir açıklamayla partideki siyasi kariyerlerine son verdiklerini açıklamıştı.

iyi-partili-eski-ilce-baskani-gorgec-gorevden-alindiniz-yazisi-gelmedi

İYİ Parti Foça yönetiminden peş peşe istifa haberleri geldi. İYİ Parti Foça eski İlçe Başkanı Yasemin Görgeç, yazılı bir açıklamayla partideki siyasi kariyerlerine son verdiklerini açıklamıştı. Konuya ilişkin Ege Telgraf‘a konuşan Görgeç, kadrolaşma ve yerel seçim sonrasında arkadaşlarının tutumu nedeniyle istifa ettiğini, ilçe başkanlığı görevindeyken görevden alınmasına dair herhangi bir yazılı beyan görmediğini belirtti.

İstifa eden isimler şöyleydi: Ahmet Çelikkol, Ayşegül Çelikkol, Ali Çelikkol, Nesrin Çelikkol, Zülfikar Çelikkol, Zümrüt Çelikkol, Tolga Çelikkol, Damla Yalavaç, Ahmet Balkı, Hatice Balkı, Adnan Balkı, Asiye Balkı, Yasemin Görgeç, Şengül Kaplan, Muhittin Akçetutan. Yeni istifaların ise gelmeye devam edeceği bekleniyor.

iyi-part-focada-istifa-calkalantisi

‘MERAL AKŞENER’E GÜVENMİŞTİK’

Görgeç,” İstifamı verdim, arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Yola çıktığımızda çok farklıydı, çok çalıştık. Daha sonra fark ettim, yola çıktığımız arkadaşlar istikballeri için çalışıyorlar. Ben bu siyasete çıkar amacıyla başlamamıştım fakat böyle olunca ben bu duruma çok uygun bir insan değilim dedim. Sosyal demokrat bir insanım fakat Meral Hanım’a bir hanımefendi olduğu için çok güvendik. Bir kadın olarak burada olmak gerektiğini düşündüm. Takım arkadaşlarımın çok özverili, çıkar amacı gütmeden çalışmadıklarına karar verdim. Onlarla bir arada olmak prensiplerime aykırı, beni üzer. Haziran ayından beri parti çalışmalarına zaten katılmıyorum” dedi. Bir kadın olarak bu yolculuğa başladığını belirten Görgeç,” Ben bir kadın hareketi olarak gördüm fakat yerel seçimlerden sonra  benim takım arkadaşlarımın bazıları işlerini kar amacı ile yapmışlar bunu tabi bu kararı almama neden olan bir başlık daha var oda parti tabanında bir kayma olmuş olması. Meral Akşener’in ‘Kim olursan ol, yine gel’ felsefesiyle hareket ettiğini düşünerek oraya gelmiştim ama sonuç olarak kadrolaşma ve yerel seçimler sonrası arkadaşlarımın tutumu benim bu kararı almama neden oldu. Zaten öncesinde ise İlçe Başkanı iken yönetim kurulu toplantılarına gelmediler, beni zor durumda bıraktılar belki bir ay içerisinde görevden alındınız yazısı gelmedi bende sosyal medyadan öğrendim Ertuğrul Karanfil’in başkan olduğunu” dedi.

‘HAKSIZLIK YAPILMADI’

İstifa eden isimlerden olan Şengül Kaplan,” Yasemin Hanım’a büyük bir haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Ne umutlarla oradaydık, bir kitle partisi olmalıydı herkesi kucaklamalıydı. Çok üzgünüm… Çalışırken hiç bir beklentimiz yoktu. Meral Hanım’ın yaptığı atamalar, kendi imzasıyla ancak alınır biz hiç bir yazılı beyanı dahi görmeden görevden alınmıştı Yasemin Hanım” iddialarında bulundu. Büyük hayallerle ve hep özveriyle çalıştığını belirten Kaplan,”Biz umduğumuzu bulamadık. Meral Akşener’in neden bu kadar sessiz kaldığını anlamıyorum. İstifalarla neden arayıp ilgilenmiyor? İstifa etti eski ilçe başkanı bir kere sorulmaz mı? Bir kadın olarak, elbette bir kadının ardında durmaya karar verdik. Biz çıkarımızın peşinde koşmuyoruz ama parti çıkar partisi olma yolunda ilerliyor. Üzülerek çok sevdiğim partimden istifa etmek zorunda kaldım” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk/ Özel Haber

emek-demokrasi-burak-oguz-kayyum

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri’nden Urla için ‘atama’ tepkisi

arkas-avrupa-decam

Arkas Avrupa’da ilerliyor