in ,

İYİ Partili Kırkpınar: Perşembe günü kendilerini ilan bile edebilirler!

Menemen Belediye Başkanvekilli seçimi için bugün yapılması planlanan kura seçimi CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin meclis toplantısına katılmaması ve çoğunluğun sağlanamaması sebebiyle perşembe gününe ertelendi.

iyi-partili-kirkpinar-persembe-gunu-kendilerini-ilan-bile-edebilirler

Menemen Belediye Başkanvekilli seçimi için bugün yapılması planlanan kura seçimi CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin meclis toplantısına katılmaması ve çoğunluğun sağlanamaması sebebiyle perşembe gününe ertelendi. Yaşanan gelişmelere bir yorum da Millet İttifakı’nın İYİ Partili İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’dan geldi.

Millet İttifakı’nın bugün farklı bir yöntem uygulayarak toplantıya katılmadığını söyleyen Başkan Kırkpınar, “Bir tavır var, bu da alınan karara karşı olan bir tavırdır. Böyle devam edecek diye bir şey yok. Seçimle gelen Deniz Hanım da bugün bu görüşünü dile getirdi. Valilik kararı ile seçim yapılmak istenmesi gerçekten çok garipsendi. Burada madem iş hukuka kalmış, idari mahkemenin verdiği karar bir üst mahkemeye taşınmış… En azından müraacatın beklenmesi gerekirdi. Ülkenin hal-i pürmelalini birlikte izliyoruz” dedi. AK Parti kanadından CHP’nin toplantıya katılmamasına ilişkin yapılan “Menemen’e yapılmış bir ihanettir” açıklamasını da değerlendiren Başkan Kırkpınar, “Böyle bir ifadeyi kullananlarla ilgili bir şey söylemek istemem ama başından beri idari mahkemenin aldığı karara gidene kadar orada her şey gözümüzün önünde cereyan etti. Sonuçlar herkes tarafından kabul edildikten sonra benim de gözümün önünde cereyan eden bir şey vardı; bir hukukçu olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, iki kırmızı kutucuğu kendisi göstererek Millet İttifakı’nın her iki partisini de o konuda ikna etmek için yaklaşık 5 ila 6 dakika çaba sarf etti. Sonra da kabul edildi. Bütün bu anlattıklarım farazi şeyler değil, kayıt altında olan şeylerdir. Sonuca itiraz olabilir ama bu itirazı doğru ve haklı bulmuyorum. Çünkü her şey göz önünde yaşandığı gibi fikir ve teklif kendilerinden geldi. Sonuca da saygı duyulmalıydı” ifadelerini kullandı.

‘BİRİ BAKLAVA BİRİ ÜÇGEN’

“Aynı şekilde o gün kuradan AK Partili adayın ismi de çıksaydı saygı duyardım ama kafamdaki soru işaretleriyle beraber” diyerek konuşmasını sürdüren İYİ Partili Başkan Kırkpınar, “Oylamanın içinde bir oy ikiye katlanıp baklava şekline getirilmiş diğer oy ise üçgen şeklinde katlanmış. Burada oylamaya katılan kendi grubundan olsa başka bir şey olmaması gerekirdi. Demek ki bu birilerinin işareti, ‘Benim oyum’ anlamına gelir. Hepsini geçtik, yapılan uygulama ve yöntem gayet şeffaftı. Sonuçlarına da herkes tarafından saygı gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

‘ÇOK DAHA AĞIR YENİLGİ ALIRLAR!’

Perşembe günü yapılacak seçime ilişkin de açıklamalarda bulunan Kırkpınar, “Sonuçları ne olacak bilemiyoruz. Bu ülkede her şey normal karşılandığı için Perşembe günü kendilerini ilan bile edebilirler, bilemiyoruz. Demokrasilerde insanlar kullandıkları oyun arkasında dururlar. Manevi anlamda arkasında durmak gerekir. Eğer kullandıkları oyu çeşitli vesileler ve farklı mecralarla hareketlendirip de heba edeceklerini zannedenler bir sonraki seçimde çok daha ağır bir yenilgi alırlar. Türkiye’nin neresinde olursa olsun bu uygulama doğru bir uygulama değil” diye konuştu.

YAĞMUR GÜLÜ / ÖZEL HABER

kadin-cinayetlerine-kirmizi-tepki

Kadına şiddete kırmızı tepki

Veysel-sahin

MHP’li İl Başkanı Veysel Şahin: Herkes hukuka uyacak