İYİ Parti Karabağlar Belediye Başkan Adayı Gökhan Uzun ve İYİ Parti Karabağlar Teşkilatı, Yaşar Kemal ve Kavacık Mahallelerine ziyarette bulundu. Vatandaşların dile getirdiği önemli konulara ilişkin açıklamalar yapan Uzun, Karabağlar Belediyesi’nin hizmette sınıfta kaldığını ancak 1 Nisan sonrasında bunun değişeceğini söyledi. Uzun ayrıca, Kavacık’a ulaşım ve ilkokul müjdesi de verdi.

“İŞ YAPMAYAN BELEDİYENİN BORCU OLMAZ”

Mevcut Karabağlar Belediyesi’nin, Yaşar Kemal Mahallesi’nde bir çalışması olmadığını ve hizmet konusunda zayıf kaldığını belirten Uzun, “İzmir’de borcum yok diye övünen belediyelerden biri Karabağlar Belediyesi. İş yapmayan adamın borcu olur mu? Benim derdim ‘Borcum yok, kasamda param var’ değildir. Yap hizmetini, insanların ihtiyaçlarını tamamla, problemleri çöz. Sadece çöp toplamakla, kaldırım yapmakla hizmet olmaz. Sosyal belediyecilik bu değildir. Belediye gelip TOKİ’nin bir problemini çözdü mü? Adaylığım açıklanmadan önce de 3-4 defa geldim ben Yaşar Kemal’e. Buradaki şikayetler hep aynı. Her geldiğimde vatandaşlar aynı sorunları dile getiriyor. Biz seçildiğimizde bu sorunlara kulak kapamayacak, arkamızı dönmeyeceğiz. Sorun ne ise yerinde dinleyip yerinde çözeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“KEYİFLE YAŞAYACAĞIMIZ BİR KARABAĞLAR OLSUN”

Merkezi yönetim ile yerel yönetim arasındaki iletişimsizlikten Karabağlarlıların mağdur olduğunu ifade eden Uzun; “Şu anki merkezi yönetim ile yerel yönetim arasında iletişimsizlik var. Bundan da en çok vatandaşımız etkileniyor. Hepimiz Karabağlar’da yaşıyoruz. Çok güzel alanlarımız var aslında. Vatandaşlar Cumartesi ve Pazar günlerinde AVM’lere gitmek yerine ailesi, eşi, dostuyla vakit geçirebileceği bir alan gösterin bana. Niye yapmıyoruz? Alanımız var, imkanımız da var. Sen yerel yönetimsin, sen merkezi yönetimsin kavgası sürüyor. Poligon Deresi ile ilgili bir parti inşaat yapacağım diyor, diğeri yaptırmayacağım diyor. Vatandaşın ailesi, eşi-dostuyla gidip vakit geçirebileceği güzel bir alan yap oraya. Alan var, vatandaşın isteği ve beklentisi de var. İmkan da var. ‘Sen merkezsin, sen yerelsin’ inadı son bulsun. Vatandaşımız da mağdur olmasın artık. Hep birlikte keyifle yaşayacağımız bir Karabağlar olsun” dedi.

“YEREL YÖNETİMLER BİR MEMLEKETİN KAPISI DEĞİLDİR”

Başkan Pehlivan’a Dağ ve Saygılı’dan tebrik ziyareti Başkan Pehlivan’a Dağ ve Saygılı’dan tebrik ziyareti

Belediyelerde hemşehricilik yapıldığını dile getiren Uzun, “Yerel yönetimler hiçbir memleketin kapısı değildir. Burada memleketçilik ya da oy potansiyeli üzerinden insanları hak yiyecek pozisyona getirmek en büyük yanlıştır. İhtiyaçlar dahilinde herkese eşit şekilde davranılmak zorunda. Burada önemli olan hizmet yapabilmek. ‘Ben şu memleketlilerden daha fazla oy aldım. Bunları belediyeye sokayım.’ diyorlar. Yok öyle bir şey! Bunu engelleyeceğiz. Ben Konyalıyım. ‘Konyalılardan oy aldım. Belediyeyi Konyalılarla doldurayım. Yerim rahat olsun’ dediğimiz zaman, bir adım ileriye gidemeyiz” diye konuşurken, Kavacık ziyaretinde de vatandaştan aynı şikayet gelmesi üzerine şu sözleri söyledi:

Özellikle yerel yönetimler, istihdam konusunda hemşehri derneklerine daha fazla ağırlık veriyorlar. Kimden oy alabileceklerse istihdamı ona göre sağladılar. Biz diyoruz ki istihdam böyle olmaz. Allah nasip ederse 1 Nisan’dan itibaren mahalleler içinde kuracağımız temsilcilik ve muhtarlık birimleriyle beraber karşılıklı istişarelerle, hakikaten bu işe kimlerin ihtiyacı varsa onlar iş sahibi olacak. Bunun için de özverili olup, hepimiz elimizden geleni yapacağız.

KAVACIK’A ULAŞIM MÜJDESİ

Kavacık’a ulaşım zorluğuna değinen Uzun, göreve geldikleri takdirde Kavacık’ı sembol bir yerleşke yapacaklarını söyledi. Uzun, “Kavacık’taki üzümü şimdiye kadar markalaştıramadık. Çok kaliteli bir üzüm. Elimizde böyle bir kumaş var. Neden işlemiyoruz böyle bir kumaşı? Seçildiğimiz takdirde Kavacık üzümünü markalaştırmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız. İzmir’i Kavacık’a getirmek festivalden festivale olmaz. Burada öyle şeyler yapacağız ki insanlar hafta sonları da çıkıp gelecek. Ayrıca Kavacık’a ulaşım çok zor. Sözüm söz. 1 Nisan’dan itibaren Kavacık’a olan otobüs seferlerini artırmaya yönelik çalışmalarımıza hızlıca başlayacağız. Bunun dışında hastalarımızı kolayca hastaneye ulaştırmak için doğrudan şehre ring seferleri olacak” ifadelerini kullandı.

KAVACIK İLKOKULU’NA YENİLEME SÖZÜ

Gökhan Uzun, mahalle muhtarı Erkut Yeşilbayır ile beraber Kavacık İlkokulu’nu ziyaret etti. Mahalle olarak ilkokulun yenilenmesini istediklerini belirten Yeşilbayır’a cevap veren Uzun, Kavacık’a Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale ile birlikte tekrar geleceklerini söyledi. Uzun, okulun yenilenmesi, eksikliklerinin giderilmesi gerektiğini dile getirirken yetki alır almaz, okulun atıl durumdan kurtulacağını ifade etti. 

Kaynak: Bülten