in ,

İyilik harekatının yılmaz neferleri!

Göreve geldiği günden bu yana binlerce hayata dokunmanın sevincini yaşadıklarını belirten Türk Kızılay İzmir Şube Başkanı Kerem Baykalmış, “Bize destek olan tüm bağışçılarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi

iyilik-harekatinin-yilmaz-neferleri

Türk Kızılay İzmir Şubesi, insani yardım çalışmalarına son sürat devam ediyor. Çalışmaları kapsamında eğitime de büyük önem veren kurum, ihtiyaç sahiplerine de yardımlarını sürdürüyor. Yaklaşık 1.5 yıl önce göreve gelen Türk Kızılay İzmir Şube Başkanı Kerem Baykalmış, hayatın zorluklarıyla mücadele etmek adına yaptıkları çalışmaları Ege Telgraf’a anlattı. Göreve geldiğinde yönetim kurulu üyeleriyle bir karar alarak eğitime katkı koymak adına birçok proje hazırladıklarını belirten Baykalmış, “Eğitim ve öğretim yılı içerisinde Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Yahşi’nin de birçok konuda desteğini alarak okullarda öğrencilerin temel ihtiyaçları hususunda geniş çaplı bir araştırma yaptık. İzmir genelinde 300 okula çeşitli yardımlarda bulunduk. Okulların açılmasıyla birlikte Türk Kızılay İzmir Şubesi olarak 1’inci sınıfa yeni başlayan öğrenciler için okuma seti dağıtımı gerçekleştirdik. Bu sayı bizim planlamamıza göre 10 okula toplamda 500 okuma seti dağıtmaktı; fakat öğretmenlerimizden, velilerimizden ve okul müdürlerimizden aldığımız olumlu geri dönüş sonrasında bu sayıyı 10 bine çıkardık. Menemen, Torbalı, Kemalpaşa dahil olmak üzere kentimizin birçok ilçesinde bulunan 170 okulumuzun 1’inci sınıfların da eğitim ve öğretimini sürdüren öğrenci kardeşlerimizin okuma setlerinin dağıttık. Ayrıca 20 ilköğretim okulumuzda bulunan öğrenci kardeşlerimize de kareli, çizgili, resim ve müzik defteri, boya kalemi çeşitleri ve silgi, kalemden oluşan 3 bin adet kırtasiye seti dağıtımı gerçekleştirdik” dedi.

ÇOK ÖZEL DESTEK

1.5 yılda 30 okulun özel eğitim sınıflarını yenilediklerini de belirten Baykalmış, “Bu okullarda eğitim ve öğretimini sürdüren kardeşlerimizin günümüz teknolojisine ayak uydurmaları adına veya öğretmenlerden gelen talep doğrultusunda Özel Eğitim Sınıfları’nda kullandıkları materyalleri yenileyerek bu kardeşlerimize daha iyi ders yapacakları ortamı hazırlamak adına birçok çalışmalar gerçekleştirdik” diye konuştu.

KALPLERİ ISITTILAR

Soğuk geçen kış aylarında minik kalplerin bir nebze de olsa ısınmasına yardımcı olabilmek adına çalışmalar da yaptıklarını belirten Baykalmış, “Kış aylarında ihtiyaç sahibi öğrencilerin soğuktan korunmaları adına okullardan gelen talep doğrultusunda 22 okulda eğitim ve öğrenimi sürdüren 2 bin 120 öğrencimize bot ve mont yardımında bulunulmuştur. İzmir’ de ki birçok üniversitede Eğitim ve Öğretimini sürdüren 85 üniversiteli öğrencimize Kızılay İzmir Şubesi olarak burs veriyoruz. Gurbette ailelerinden uzakta bulunan öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına verdiğimiz burs 1 yıl boyunca verilmektedir, başarı durumu göz önüne alındıktan sonraki senelerde de bursumuz aynı öğrenci için devam etmektedir” ifadelerini kullandı.
Dünyadaki belki de en güzel şeyin çocukların gülen gözleri olduğunu vurgulayan Başkan Baykalmış, eğitimin yanında eğlenmeyi de bilen çocukların geleceğe katkısını büyük olacağını söyledi. Mutlu nesiller yetiştirmek adına da çalışmalar yaptıklarını belirten Baykalmış, “Eğlenmek Her Çocuğun Hakkı Projesinin ilk adımını gururla tamamlayarak, yeni işbirlikleri ve daha fazla çocuğa ulaşabilmek adına görüşmelerimizi devam ediyoruz. Gaziemir’de ilçe milli eğitim müdürlüğü ile ilgili yapışan protokol ile Gaziemir’de sosyoekonomik durumu düşük ve dezavantajlı çocukların sadece kötü günde değil iyi günde de bir arada olabileceğimiz göstermek maksadıyla gerçekleştirdiğimiz bir projedir, Eğlenmek Her Çocuğun Hakkı Projesi. 2020 Şubat ayı içerisinde 11 okul 1890 Anaokulu ve ilkokul seviyesi öğrenciyle buluşarak güzel anları ve Kızılaycılık faaliyetlerini paylaştık. Etkinliğimizi Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay İzmir Şubesi arasında, Monkey Jungle Oyun Parkı ev sahipliğinde gerçekleştirdik. Çocuklarla bir arada olmak hem bizlere gelecek projelerimiz öncesi büyük bir enerji oldu hem de yaptığımız çalışmaların sonuçlarını yerine gözlemleme fırsatı bulduk. Çocukların mutlu olması, geleceğe güvenle hazırlanması bizim için çok önemli” dedi.

İYİLİĞE SINIR YOK

Türk Kızılay İzmir Şubesi olarak yaptıkları çalışmaları İzmir’le sınırlı tutmadıklarını da sözlerine ekleyen Baykalmış, “Türkiye’nin dört bir yanından gelen talepleri değerlendirerek bu talepleri karşılıyoruz. Erzurum’daki bir ilkokulun 100 adet kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladık. Ayrıca gençlerin spora yönlendirmek adına başlattığımız çalışma doğrultusunda Bitlis’ de bulunan bir lisedeki hentbol takımının forma sponsoru olduk ve bu öğrenci kardeşlerimiz katılmış oldukları turnuvayı şampiyon bitirerek bizlere en güzel hediyeyi verdi. Bir Atkı Bir Oyuncak Projesi kapsamında ülke genelinde 60 köy okuluna 10 Bine yakın atkı, bere, eldiven ve oyuncak dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Okullara yapılan yardımların yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projeleriyle de öğrenci kardeşlerimizle güzel vakitler geçirdik. Oyuncaklar Firarda, Fazla Kalemi Olan Var mı?, Kutu Kutu Kardeşlik, Mutlu Minik Eller, Bir Dilek Tut Projeleriyle de küçük kardeşlerimizin kırtasiye ve oyuncak başa olmak üzere birçok ihtiyacı Türk Kızılay İzmir Şubesi aracılığıyla karşılandı” açıklamalarında bulundu.

‘ÇAĞRIMIZ VAR!’

Son olarak yapılan bütün bu yardımların bağışçıların aracılığı ile gerçekleştirildiğini belirten Baykalmış, “Bu iyilik harekatında bizlere destek olan tüm Kızılay bağışçılarına şükranlarımı sunuyorum. Kızılay olarak okullara ve öğrencilerimize yapmış olduğumuz yardımlar artarak devam edecektir. Kıymetli bağışçılarımıza çağrımızdır yapacakları hayırlarını 0232 421 47 90 numarasını arayarak Türk Kızılay İzmir Şubesi aracılığıyla yapmalarını rica ediyorum” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

ak-parti-izmirde-kadin-calistayi

‘Kadın eli değen her yerden bereket fışkırıyor’

hedef-bergamaya-hizmet

“Hedef Bergama’ya hizmet”