İzmir Kent Konseyi’nin desteği ve Türkiye Yardım Sevenler Derneği İzmir Şubesi iş birliğinde dayanışmanın ve yardımlaşmanın değerini birlikte paylaşmak isteyenler buluştu.

Ege Telgraf Gazetesi muhabiri Nihat AK'ın haberine göre; Alsancak’daki Tarihi Havagazı Fabrikası'daki programa Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TYSD) İzmir Şubesi Başkanı Vicdan Tevhide Erkuloğlu, TYSD Yönetim Kurulu üyeleri, TYSD’nin Aliağa, Karşıyaka ve Ödemiş İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç ile çok sayıda kanaat önderi katılım gösterdi. Sivil toplum kuruluşlarının kentin önemli paydaşlarından olduğunu dile getiren İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç, “Kentimize dair vizyonumuzun ve hemşehrilik bilincimizin geliştirilmesi, kentimizin hak ve hukukunun korunması için çalışıyoruz. Sürdürülebilir kalkınma, çevre duyarlılığı, sosyal yardımlaşma ve dayanışmaya önem veriyoruz. Şeffaflık, hesap sorabilme, verebilme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmek üzere 14 yıldır aralıksız faaliyetlerini sürdüren bir kurumuz” diye konuştu. 

Balıkesir’i sis kapladı Balıkesir’i sis kapladı

Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TYSD) İzmir Şubesi Başkanı Vicdan Tevhide Erkuloğlu, “Buradaki dayanışma sofrasında bir araya gelirken, birbirimize destek olmanın, sevgiyi paylaşmanın ve ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmanın önemini bir kere daha vurgulamak istiyoruz. Bu etkinlik, kentimizde birbirimize olan bağlarımızı güçlendirmek ve birlikte daha güzel bir gelecek inşa etmek için cumhuriyetimizin teminatı olan gençlerimize gönüllük, yardımlaşma ve dayanışma ile destek olmak ve bu konuda yapılan projeleri de duyurmak adına büyük önem taşıyor. Şehrimizin dört bir yanından programımıza katılan dostlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

iyilik-meleklerinden-yeni-yol-haritasi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Gençliğin Başkenti İzmir” vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren, İzBB Gençlik Çalışmaları ve Sosyal Projeler Şube Müdürlüğü’nün gençlik alanında yaptığı çalışmalarını Eray Alagözoğlu davetlilere anlattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Çalışmaları Şube Müdürlüğü, Gençlik Belediyesi, Gençİzmir Projesi ve İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile gençliğin sesini Türkiye’ye örnek projelerle duyurmaya devam edeceği vurgulandı. Proje çerçevesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gençlik projelerine destekte kullanılacağına dikkati çekildi.

Kaynak: EGE TELGRAF