in ,

İZELMAN ve İZENERJİ’den iş bırakma eylemi

DİSK’e bağlı Genel-İş İzmir 1-2 ve 3 No’lu Şubelere bağlı olan İzelman ve İzenerji çalışanları iş bırakma eylemi yaptı. İzmir Büyükşehir’in valiliğin esnek çalışma saatleri genelgesine uymadığı iddiasıyla çalışanlar ‘Ayrımı doğru bulmuyoruz” diyerek iş bıraktı

izelman-ve-izenerji-iscileri-is-birakiyor

DİSK’e bağlı Genel-İş İzmir 1-2 ve 3 No’lu Şubelere bağlı olan İzelman ve İzenerji çalışanları tarafından yapılan açıklamada, “Valiliğin çıkardığı genelge ile İzmir Büyükşehir Belediyesinde uygulamak için tüm birimlere gönderdiği Covid-19 salgını ile mücadele için çalışma saatlerindeki düzenlemede emekçilerin arasında yapılan ayrımı eşitlik ilkesi gereği ve salgın tehdidine aynı ortamda ve aynı şekilde maruz kalmamız nedeni ile doğru bulmuyoruz kabul etmiyoruz!!! Bu kapsamda Konak İlçesi sınırları içerisinde İZELMAN ve İZENERJİ emekçileri olarak 16:30 da kartlarımızı basarak çıkış yapıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Konuyla ilgili Konak Belediyesi‘nden de bir açıklama geldi. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “İzmir Valiliği’nin Korona virüs önlemleri kapsamında, Konak ilçesinde bulunan Kamu Kurum ve Kuruluşlarının mesai saatleri ile ilgili özel bir düzenlemeye gidilmiş olup belediyemizin tüm birimlerinde mesai saatleri sabah 08.00-12.30 öğlen 13.00-16.30 olarak değiştirilmiştir. Yeni saatlere göre hizmetlerimiz aksamadan verilecektir.
Sağlıklı günler dileriz” dedi.

Haber Merkezi

sma-hastasi-deniz-bebek-yardim-bekliyor-tedavi-18-milyon-tl

SMA hastası Deniz bebek yardım bekliyor! Tedavi 18 milyon TL…

korona-viruse-yakalanan-doktor-metin-caliskan-ankaraya-sevk-edildi

Korona virüse yakalanan doktor Metin Çalışkan Ankara’ya sevk edildi