in

İZELMAN’dan Elazığlı çocuklara psikolojik destek

İZELMAN Anaokulları Müdürlüğü Elazığ deprem bölgesinde okul öncesi ve ilkokul çağı çocuklar ile ebeveynleri için psikolojik destek sağlıyor.

izelmandan-elazigli-cocuklara-psikolojik-destek

İZELMAN Anaokulları Müdürlüğü Elazığ deprem bölgesinde okul öncesi ve ilkokul çağı çocuklar ile ebeveynleri için psikolojik destek sağlıyor.

Müdürlüğün deprem sonrası travma etkilerini en aza indirgemek için yaptığı bu çalışmalar, kenti ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da anlatıldı. Genel Müdür Yardımcısı Serkan Uçma, saha koordinatörü Candan Aydın ve gönüllü danışman psikolog İnci Becerik, Kılıçdaroğlu’na yaklaşık on dakikalık bir sözlü sunum yaptılar. Sunumda; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yönlendirmesi ve desteği ile oluşturulan ekip ve uygulanan “okul öncesi ve ilköğretim çağı çocuklar ile ebeveynlerine psikolojik destek” projesi hakkında ayrıntılı bilgi verildi. İZELMAN’ın psikolojik desteği kapsayan ve çocuk temelli bu çalışmayı sunmak için alanda olan ilk ekip olduğunun altı çizilirken, görüşme yapılan ailelerin bu ihtiyaç konusunda taleplerini karşılayan tek ekip olarak güven kazanma konusunda hızlı yol alındığı kaydedildi.

Etkinliklerde  çocukların yaptığı resimlerin travma boyutunu gözler önüne seren örnekleri çocukların cümleleri ile Genel Başkana çalışma raporu ile birlikte teslim edildi. (Haber Merkezi)

parasutculer-babadagda-ucuslari-durdurdu

Paraşütçüler Babadağ uçuşlarını süresiz durdurdu

ekonomik-kriz-isciyi-de-vurdu-patronu-da

‘Ekonomik kriz, işçiyi de vurdu patronu da…’