in ,

İzmir Barosu’ndan ‘Fatih Tezcan’ açıklaması

İzmir Barosu tarafından yapılan açıklamada Atatürk’e hakaret eden ve işbirlikçi diyen Fatih Tezcan hakkında hukuki işlem başlatılacağı açıklandı

izmir-barosundan-fatih-tezcan-aciklamasi

İzmir Barosu Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bağımsızlık Mücadelemiz, Besleme Kalemşörlerin Dil Uzatabileceği Bir Değer Değildir!

Ulusal kurtuluş mücadelemizin demokrasi ve çoğulcu düşünce ile taçlandığı 23 Nisan 1920’nin 100. yıldönümünde, gücünü siyasal islamcıların kurucu iradeye olan düşmanlığından alan Fatih Tezcan isimli müptezel şahsın, yüzbinlerce kişinin takip ettiği sosyal medya hesabından Cumhuriyetimizin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk‘e ismini vermekten de korkarak “işbirlikçi subay” yakıştırması yaptığını büyük öfke ile öğrendik.

Bu önemli günde dünyanın gördüğü ilk anti emperyalist bağımsızlık savaşının tüm tarihi gerçekliğini çarpıtarak İngiliz kuklası padişahın temsil ettiği Osmanlı’ya devlet, fiilen işletilmez hale getirilmiş olan Meclis-i Mebusan’a meclis, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ise “paralel” deme küstahlığını gösteren bu şahsa halkımız gerekli cevabı vicdanında verecektir.

Ancak kamuoyuna duyurmak isteriz ki, İzmir Barosu “istiklal ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşülen” hiçbir anda geri adım atmayacak, “iktidara sahip olanlar gaflet, dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunsalar bile” 112 yıllık onurlu mirası uyarınca, üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmekten çekinmeyecektir.

Bu vesile ile “adı geçen müptezel zat” hakkında gerekli hukuki işlemleri ivedilikle başlatacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

Cumhuriyetimiz ve anti emperyalist mücadele tarihimiz asla sahipsiz değildir.”

ramazan-boyunca-internet-bedava

Ramazan boyunca internet bedava!

taylanddan-getirilenler-izmirde-karantinada

Tayland’dan getirilenler İzmir’de karantinada!