in ,

İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastanesi’ne yeni birimler

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yenilenen birimler törenle hizmete açıldı.

izmir-dr-suat-seren-gogus-hastanesine-yeni-birimler

Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 4 yataklı Tüberküloz servisi ile 34 yataklı 6. Göğüs Hastalıkları Servisi tadilattan geçirilerek, modern koşullara sahip hale getirilmesinin ardından hizmete açıldı.

Hastanede düzenlenen açılış törenine İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hakan Bayrakcı, Başkan Yardımcısı Dr. Yaşar Tamer Alp, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcıları Uzm. Dr. Caner Alptekin, Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Kurtuluş, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Enver Yalnız ile İzmir Verem Savaş Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şule Bakan ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

izmirde-hastaneye-yeni-birimler

Kaliteli ve konforlu sağlık hizmetleri…

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hakan Bayrakcı törende yaptığı konuşmasında; mevcut kamu kurumlarımızda kaliteli ve konforlu sağlık hizmetlerinin sunulabilmesi için çalışmalara devam ettiklerini bundan sonrada edeceklerini belirtti. “Bunun bir örneğini de bugün gerçekleştiriyoruz” diyen Dr. Bayrakcı, Dr. Suat Seren Göğüs Hastanesi için klinik açıdan oldukça önem arz eden Tüberküloz Servisi ile Göğüs Hastalıkları Servisinin genel bakım ve onarımının yapıldığını,  fiziki koşullarının iyileştirildiğini kaydetti. “Yenilenen servislerimizin vatandaşımıza, çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olmasını, hastalarımıza şifa olmasını diliyorum.” diye konuştu.

‘Servislerimiz modern bir yapıya kavuşturuldu’

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Enver Yalnız da konuşmasında; ilaca dirençli tüberküloz hastalarının tedavi göreceği 4 odalı tüberküloz servisinin iç ve dış cephesinin boyandığını, tabanının anti bakteriyel kaplama ile donatıldığını ifade etti. 34 yataklı 6. Göğüs Hastalıkları Servisinin de tabanının antibakteriyel kaplama yapıldığını, tavanının asma tavan yapılarak modern bir yapıya kavuşturulduğunu ve son olarak da servisin tüm banyo ve tuvaletlerinin yenilendiğini açıkladı.

İzmir Verem Savaş Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şule Bakan da dernek olarak il genelinde birçok sağlık kuruluşuna destek olduklarını, bundan sonra da pek çok projede yer alacaklarının altını çizdi. Tören sonunda Tüberküloz ve 6. Göğüs Hastalıkları Servisleri kurdele kesilmesiyle hizmete açıldı.

avmde-bulunan-kafenin-catisi-coktu-cok-sayida-yarali-var

AVM’de kafenin çatısı çöktü: Çok sayıda yaralı var

sehitlerimiz-var

Bakanlık’tan acı haber: 4 askerimiz şehit oldu