Ege Telgraf/ İzmir Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Şube müdürlüğü Kurban bayramında yapılan denetimlerle ilgili bilgi verdi. Bu sene ve geçen sene yapılan denetimlerin karşılaştırıldığı raporda 2023 yılı bayram tatilinde 73 bin 750 aracın denetlendiği bu yıl bayram tatilinde ise yüzde 43 artışla 105 bin 351 aracın denetlendiği aktarıldı. Raporda ‘yapılan etkin denetimler sayesinde ölümlü trafik kazalarında yüzde 40, yaralanmalı trafik kazalarında ise yüzde 5 oranında azalma’ olduğu belirtildi. 

Özgür Özel orman yangınında hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayınladı Özgür Özel orman yangınında hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayınladı

Yapılan denetimlerle ilgili de bilgi verilirken özellikle  ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarına neden olan hız ihlali, kırmızı ışık, şerit ihlali, araç kullanırken cep telefonu kullanmak ve emniyet kemeri ile kask kullanmamak ihlallerine yönelik denetimlere ağırlık verilerek trafik kurallarına uymayanlar hakkında trafik idari para cezası düzenlendiği vurgulandı.

Kaynak: EGE TELGRAF