in ,

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nden depremzedelere sağlık uyarısı

İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop İzmir’de meydana gelen deprem felaketinin ardından kurulan çadır alanlarında yaşayan depremzedelere mektup yazdı

izmir-il-saglik-mudurlugunden-depremzedelere-saglik-uyarisi

İzmir’deki depremin ilk dakikalarından itibaren acil sağlık hizmetleri ve UMKE ekipleri başta olmak üzere tüm hastaneleri ile birlikte alarm durumuna geçen İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, bir taraftan depremin yaralarını sarmaya devam ederken diğer taraftan da korana virüsle mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor.

İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop, son olarak depremzedelere yazdığı mektubunda; yaklaşan kış koşulları ve mevsimsel grip dönemine girdiğimiz bu günlerde, solunum yolu enfeksiyonlarının genel bulaşma riskine karşı alınabilecek önlemleri hatırlattı. “İnanıyoruz ki bu zor günleri hep birlikte aşacağız.” Dedi.

Mektubunda şunlara değindi:

“Değerli İzmirliler

Yaşadığımız deprem felaketinin ardından pek çoğunuz evlerinden çıkmak zorunda kalarak çadır kentlerde yaşanmaya başladı. Dünyada ve ülkemizde büyük mücadele verilen koronavirüs, ne yazık ki halen aramızda.

Şimdi daha zor şartlarda korona virüsle mücadele etmek durumundayız. Yaşadığınız sıkıntılara yeni sağlık sorunlarınızın da eklenmemesi için ve yaralarınızın çabucak sarılabilmesi için hep birlikte gerekli önlemlerinizi almaya özen gösterelim.

Lütfen;

• Kalabalık ortamlardan uzak durmaya,

• Sosyal mesafenizi (en az 1,5 metre) korumaya,

• Maskenizi takmaya,

• Ellerinizi sabun ve su ile en az 20 saniye boyunca yıkamaya,

• Ellerinizi ağız, burun ve gözlerinize değdirmemeye,

• Öksürür veya hapşırırken burun ve ağzınızı tek kullanımlık kâğıt mendil, kâğıt mendil yoksa dirsek içi ile kapatmaya dikkat edin.”

Diğer taraftan, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından çadır kentlerde yaşayanlara el dezenfektanı, maske, diş fırçası ve macunun bulunduğu hijyen paketi de dağıtıldı.

Çadırkentte 10 Kasım!

Çadırkentte 10 Kasım!

gorevini-tamamlayan-cadirlar-temizlenerek-depolara-kaldiriliyor

Görevini tamamlayan çadırlar temizlenerek depolara kaldırılıyor