in ,

İzmir iş dünyasından ortak akıl vurgusu

İZTO, EBSO ve İTB başkanları tarafından yapılan ortak açıklamada İzmir ekonomisine ortak akıl çağrısı yapıldı

izmir-is-dunyasindan-ortak-akil-vurgusu

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ve İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli‘nin yaptığı ortak açıklamada ortak akıl vurgusu yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Oda ve Borsa başkanları olarak; İzmir’de son 2 senedir hayata geçirdiğimiz ortak aklı ve işbirliğini, küresel salgına dönüşen Covid-19 sürecinde de en etkin şekilde kullanmaya gayret ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz.
Bu kapsamda, bir yandan insan sağlığını tehdit eden bu durumu dikkatle takip ederek önlemler alırken; diğer yandan Covid-19 dan olumsuz etkilenen sanayi, ticaret ve tarım kesiminden üyelerimizle sürekli görüşerek sektörlerini ilgilendiren sorunları saptayıp, dileklerini ve çözüm önerilerini topluyoruz.
Üyelerimizden gelen konular derlenerek, ilgili bakanlıklarımıza ve çatı örgütümüz TOBB’a anında iletilmektedir. Tüm konuların takibi Oda Başkanlıklarımız tarafından düzenli olarak yapılmaktadır.
Aynı şekilde çalışanlarımızın ve üyelerimizin virüse karşı alabilecekleri önlemler konusunda bilgilendirmeler sürekli olarak duyurulmaktadır.
Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan ilk önlemler paketinden başlayarak hükümetimiz tarafından yayınlanan tüm ekonomik destekleri ve diğer bilgilendirmeleri anında tüm üyelerimizle paylaşıyoruz.
Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, sürecin yönetiminde emeği geçen tüm bakanlarımıza, TOBB Başkanımıza, devletimizin tüm kurumlarına ve İzmir’de yapılan çalışmalara verdikleri destekten dolayı Sayın Valimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Halkımızla, işçisiyle işvereniyle milletçe dayanışma, birlik ve beraberlik ruhuyla moralimizi bozmadan, motivasyonumuzu yüksek tutarak bu süreci de elbirliği ile aşacağımıza inancımız tamdır. Bizler de meslek kuruluşları olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Ülkemize sağlıklı günler diliyor ve “Evde Kal Türkiye” diyoruz. “

bucali-evde-kalmadi-sirinyer-pazari-doldu

Bucalı evde kalmadı, Şirinyer pazarı doldu

izmirde-deniz-kenarlari-nihayet-bos-kaldi

İzmir’de deniz kenarları nihayet boş kaldı!