in ,

İzmir maratona koşuyor

Maraton İzmir, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin spor alanındaki faaliyetlerini bir üst seviyeye taşıyacak ve İzmir’i dünya kenti yapma hedefine hizmet edecek

izmir-maratona-kosuyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin spor alanında en önemli projelerinden bir tanesi olacak “Maraton İzmir12 Nisan 2020 Pazar günü İzmir’de ilk kez koşulacak. Kültürpark‘tan başlayacak ve İnciraltı‘nda son bulacak toplamda 42 kilometreyi bulan maratonun Kültürpark’ta yapılan tanıtım toplantısına ev sahibi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve sponsorlardan Adidas Pazarlama Direktörü Hande Çelenkler, Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Atletizm Federasyonu Asbaşkanı Ali Aksu ile birlikte CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, dernek, oda ve çeşitli sivil toplum örgütleriyle çeşitli spor kulüplerinin temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Etkinliğin tanıtım toplantısında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, büyük hedefleri olduğunu belirtti ve şunları söyledi: “Birçok kent maratonuyla anılıyor. İzmir’in bu maratonla ilgili bütün dünyaya söyleyeceği çok önemli bir söz var. Dünya da eğimi en düşük maraton parkuru olma özelliğini taşıyor. Dünyanın her yerinden rekor denemesi yapmak isteyen sporculara da ev sahipliği yapacak. Rekor denemesi için de müsait bir zemin. İzmir maratonuyla gelecek yıllarda çok daha fazla konuşulacak bir şehir olacak. Maraton vesilesiyle yapacağımız çok önemli bir girişim var. Çocuk koşusu. Çocuklarımızda farklı yaş gurupları birbirleriyle rekabet edecek. Sporun ve koşunun güzelliğiyle buluşacaklar. Bu da maratona eşlik edecek güzel bir etkinlik olacak. Aynı zamanda 5 kilometre 10 kilometre koşuları da olacak. 11 Nisan’daki çocuk koşusu aslında bu yıl 100’üncü yılı olan 23 Nisan kutlamalarımıza da altlık hazırlayacak. İzmir’in dünya kenti olması aynı zamanda halletmeye çalıştığı sorunları için de önemli bir anlam ifade ediyor. Siz ne kadar bu kenti dünyaya taşıyıp, dünyayı bu kente taşırsanız sorunlarla başa çıkma gücünü artırmış oluyorsunuz. Şöyle bir bakış açımız yok. Önce bütün meseleleri çözelim ondan sonra bu şehri dünyaya kazandıralım, hayır. Biz şu anda sahip olduğu güzelliklerle İzmir’in görkemli bir dünya kenti olmasını sağlamak zorundayız. Koşuya katılacak her kişi için bir fidan dikeceğiz.”

Erman Şentürk

baskan-gurbuze-anlamli-dogum-gunu

Başkan Gürbüz’e anlamlı doğum günü

Gaziemirde-toplu-sozlesme-tepkisi

Gaziemir’de memurlardan ‘toplu sözleşme’ eylemi