in ,

İzmir siyasetinde ‘kongre’ polemiği

Cumhuriyet Hak Partisi (CHP) İzmir’in 8 Şubat’ta gerçekleştirdiği İzmir il kongresinin yankıları sürüyor

izmir-siyasetinde-kongre-polemigi

Cumhuriyet Hak Partisi (CHP) İzmir’in 8 Şubat’ta gerçekleştirdiği İzmir il kongresinin yankıları sürüyor. Kongreyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, değerlendirmelerde bulundu. Açıklamasında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Dağ, “Kaset skandalı ile Genel Başkan olan, sonrasında parti içindeki muhaliflerini tek tek siyaset dışı bırakan, kurmuş olduğu korku imparatorluğu ile kendisine karşı aday olanlara imza dahi verdirmeyen Kılıçdaroğlu, bir başarıya daha imza attı. Milletvekili olduğu ilde yapılan kongrede kendi adayı, imzasını aldığı delegelerin ancak yarısına yakınının oyunu alabildi. Kılıçdaroğlu belki ülke siyasetine hiçbir zaman damga vuramayacak ama parti tarihine başarılı bir “Tek Adam” olarak geçecektir” ifadelerinde bulundu.

YÜCEL’DEN AÇIKLAMA

Dağ’ın açıklamalarına CHP kanadından yanıt gecikmedi. Konuyla ilgili ilk açıklama CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Dağ’a sosyal medya üzerinden şöyle yanıt verdi:
“Sayın Hamza Dağ; Demokrasiyi, otokrasi için araç olarak gören bir siyasi parti, CHP’yi ve Genel Başkanını eleştiremez. CHP hukuk kuralları ve tüzük hükümlerine göre yönetilen bir siyasi partidir. Elbette ki bunu anlamanızı beklemek hata olur. Olur da bir gün çarşaf listeyle, üyelerden herkesin yönetim organlarına aday olabildiği, istediği eleştiriyi yapabildiği bir kongre veya kurultay yaparsanız, o zaman ne demek istediğimizi anlarsınız. Kaset skandalı dediğiniz FETÖ kumpaslarını alkışlarkenki hallerinizi unutmadık. Korkunuz ve iftiralarınız malum sonunuzu değiştirmeyecek. Kemal Kılıçdaroğlu bu ülkeyi AKP‘nin tek adam düzeninden ve zorbalığından kurtaracak lider olarak tarihe geçecek.”

BİR YANIT DA SINDIR’DAN

AK Partili Hamza Dağ’ın eleştirilerine yanıt veren diğer bir isim ise CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır oldu. Sındır da sosyal medya üzerinden açıklama yaparak, “Dağ, siyasi nezaketten uzak, haddinin çok ötesinde partimize ve üyelerimizin iradesine dil uzatma cüretini göstermiştir. Cesareti varsa önce kendi partisindeki ve bu ülkenin başına musallat olmuş “tek adama” ve rejimine dil uzatsın. Belki bu ülkeye bir faydası olur” dedi.

Haber Merkezi

marble-izmire-degisik-imzasi

MARBLE İzmir’e “Değişik” imzası

internetten-silah-alimi-son-buluyor

İnternetten silah alımı artık son buluyor!