İzmir Valiliği, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında kentin çeşitli noktalarında bir fotoğraf sergisi açacak. Valilikten yapılan açıklamaya göre, Anadolu Ajansı (AA) arşivinden seçilen fotoğraflardan oluşacak sergi, 15 Temmuz 2016'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kalkışmasının yaşandığı saatlerde ve sonrasında çekilen önemli anları İzmirlilere yeniden hatırlatacak.

Panama bandralı gemi Türkiye kara sularında karaya oturdu! Panama bandralı gemi Türkiye kara sularında karaya oturdu!

Sergide, Türkiye genelinde yaşanan darbe girişiminin anlık görüntüleri ve milli iradeye karşı gösterilen kararlılık öne çıkacak. Tanklara karşı duran vatandaşların cesareti, İstanbul Havalimanı ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde gerçekleşen direniş, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne yapılan saldırıların izleri, bayraklarla dolup taşan meydanlar ve halkın birlik ruhu serginin temel unsurlarını oluşturacak.

Sergi, İzmir'deki 3 alışveriş merkezi ve Konak Meydanı'nda düzenlenecek. İlk olarak 12 Temmuz Cuma günü Gaziemir'deki Optimum AVM'de açılacak sergi, 13 Temmuz Cumartesi günü Hilltown Karşıyaka AVM'de, 14 Temmuz Pazar günü İstinyePark İzmir AVM'de ve 15 Temmuz Pazartesi günü ise Konak Atatürk Meydanı'nda ziyaret edilebilecek.

Kaynak: AA