AK Parti’de 31 Mart Yerel Seçimleri için devam eden hazırlık süreci tamamlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Hamza Dağ olarak belirlenmesinin ardından ilçe belediye başkan adayları bugün duyurulacak.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin ilçe belediye başkan adaylarını tanıtmak için bugün İzmir’e geldi. AK Parti İzmir Başkanı Bilal Saygılı programda yaptığı konuşmada “sözlerime Hacı Bayram-ı Veli Hazretlerinin ifadeleriyle başlamak istiyorum. İnsan şehri inşa ederken, aslında taşın toprağın arasında kendisini inşa eder. Gönlünde her ne var ise şehir olarak görünür. Gönlü taş olanın şehri taş, gönlü aşk ile dolu olanın şehri Gülistan olur! Kararlıyız… İnşallah hemşerilerimizin desteği ve teveccühü ile İzmir’imizi Gerçek Belediyecilikle buluşturarak Gülistan’a dönüştüreceğiz! Bu şehrin insanına etkin bir şekilde hizmet etmek ve sorunlarını çözmek boynumuzun borcudur. Çünkü Bizler; “Şeref-ülmekanbil mekin”… “Bir şehri aziz kılan; o şehrin sakinleridir.” Diyen ecdadın torunlarıyız. Güzel İzmir; Canım İzmir… Göğsümüzde nefes, gözümüzde güneştir İzmir… İzmir bizim memleketimiz... Çaresiz değil. Çaresi gönül belediyeciliğinde… Dağında yeniden bir çiçek göverecekse; suyu bizde… Mezbeleye dönen sokakları ağaracaksa; Balçığa sıvanmış denizi maviye dönecekse formülü bizde… Bu yıkık, bu mekruh çehresi değişecekse aksiyon planı bizde… AK Parti’nin millet… İlle de millet diyen azminde... AK Parti’nin hizmet ille de hizmet diyen yolunda Cumhur İttifakı’nın hizmet ittifakı anlayışında Hamza Dağ Başkanımızla İzmir’imizdeki fetret devrini sonlandıracağız! Referansımız; liderimizin 25 yıl önce İstanbul’dan meşalesini yaktığı belediyecilik anlayışıdır” dedi.

KASAPOĞLU: EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE VERECEĞİZ
Programda konuşma yapan İzmir Milletvekili Mehmet Kasapoğlu, “30 ilçesi ve büyükşehir ile bu güzel şehre hizmet için bugün bir yola çıkıyoruz. İnşallah tıpkı bugünkü gibi el ele gönül gönüle vereceğiz ve 31 Mart gecesi eser, hizmet sancağımızı İzmir'in en yüksek yerinde birlikte dalgalandıracağız. O ana kadar durmadan, yorulmadan inançla, gayretle ve aşkla koşacağız. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Zaferimiz kutlu olsun” dedi.

ADIM ADIM DOLAŞIYORUZ
Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ partisinin aday tanıtım toplantısında birbirinden çarpıcı mesajlar verdi. Sözlerine İzmir’in önemine vurgu yaparak başlayan Dağ, “12 yıl milletvekilliğini yaptığım, her bir köşesinde izler bıraktığım,Güzeller güzeli İzmir’imizin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak huzurlarınızda olmaktan, büyük bir onur ve heyecan duyduğumu ifade etmek isterim. Belediyecilik denildiğinde herkesin aklına ilk olarak AK Parti gelmekte. AK Parti’nin yerel yönetimlerdeki yüksek başarısının sırrı, sizlerin ortaya koyduğu ve uyguladığı belediyecilik modeliyle mümkün oldu. Bugün bu belediyecilik modeli bir kar topu misali büyüyerek gönül coğrafyalarına sığmayan bir noktaya geldi. Sizin bize çizdiğiniz bu yolda, tevdi ettiğiniz bu görev için, bizlere duyduğunuz güven için, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına layık gördüğünüz için sizlere sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bir haftadır İzmir’in sokaklarını, caddelerini adım adım dolaşıyoruz.  İlk andan itibaren bizlere samimiyetle yaklaşan, sevgiyle kucaklayan, desteklerini esirgemeyen sivil toplum kuruluşu temsilcilerimize, kanaat önderlerimize, esnaflarımıza, hasılı kadını, erkeği, yaşlısı, genciyle tüm İzmirli hemşerilerimize teşekkürlerimi iletmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

BİZ HAZIRIZ!
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın desteğinin önemine vurgu yapan Dağ, “Bu kardeşiniz Sayın Cumhurbaşkanımızın İzmir’e olan hassasiyetini en iyi bilenlerden birisidir. Kendisine ne zaman İzmir’imiz ile ilgili bir hususu aktarsak her daim “Ne gerekiyorsa yapalım” demiştir. İşte İzmir ile ilgili vaatlerimizde, projelerimizde, hayallerimizde bize güç veren, cesaret aşılayan,Cumhurbaşkanımızın İzmir’e olan bu muhabbeti ve sevgisidir.  Bizler, 1 Nisan’dan sonra atacağımız her güzel adımda arkamızda Sayın Cumhurbaşkanı’mızın olduğunu bileceğiz. Sayın Cumhurbaşkanım, sizlerin belediyecilikteki tecrübesi, şehirlerimizi daha yaşanabilir kılma konusundaki kararlılığınız, hepimiz için bir ilham kaynağıdır. Bu kararlıktan ilham alarak;İzmir’imizi günün her saatinde, yılın her mevsiminde yaşayan bir şehir haline getireceğiz. İzmir’imizde algı siyaseti değil hizmet siyaseti yapacağız. İzmir’imizde hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, sevgi diliyle konuşacağız, şirin şehrimizin her köşesine muhabbet tohumları ekeceğiz.  Sayın Cumhurbaşkanımız birazdan 30 ilçemizin Belediye Başkan adaylarını açıklayacak.  Bu adaylarımızın her biri ilçelerinin emini olmak için gece gündüz mücadele edecek. İlçelerimiz güzelliklerine güzellik katacak. Ve İzmir’imiz derin bir nefes alacak…  “İzmir yeter bu çile bitsin” diyor. Ben de diyorum ki, biz bu çileyi bitirmek için sizlerin desteğine talibiz.  Şimdi İzmirli hemşehrilerim sizlere soruyorum? Çilenin bitmesi için var mısınız? İzmir’in dağlarında, sokaklarında, çiçekler açtırmaya var mısınız? İzmir’i gerçek belediyecilik ile tanıştırmaya var mısınız? İzmir’de tarih yazmaya hazır mısınız? Allah’ın izniyle biz de hazırız” ifadelerini kullandı.

Sirkeci-Kazlıçeşme tren hattı açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 gün ücretsiz olacak... Sirkeci-Kazlıçeşme tren hattı açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 gün ücretsiz olacak...

Kaynak: egedesonsöz