İzmir İlçe Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) tarafından yapılan açıklamaya göre, Karaburun ve Seferihisar ilçelerinde su kesintisi yapılacak. İşte detaylar:

KARABURUN - MORDOĞAN

Karaburun ilçesi Mordoğan Mahallesi'nde, 19 Haziran 2024 tarihinde saat 11:30 ile 15:30 arasında yaklaşık 4 saat sürecek su kesintisi planlanmaktadır. Kesinti, ana boru arızasından kaynaklanan yer yer basınç düşüklüğü yaşanması sebebiyle gerçekleştirilecektir. Kesintiden etkilenecek bölgeler arasında Beylikbağı Küme Evleri, Ardiç Caddesi, Çatalkaya Küme Evleri ve Kamukent bulunmaktadır.

Elektrik Üretim A.Ş. 200 geçkin personel alacak! İşte Başvuru şartları ve detaylar Elektrik Üretim A.Ş. 200 geçkin personel alacak! İşte Başvuru şartları ve detaylar

SEFERİHİSAR - ATATÜRK

Seferihisar ilçesi Atatürk Mahallesi'nde ise, 19 Haziran 2024 tarihinde saat 08:40 ile 19:40 arasında yaklaşık 11 saat sürecek su kesintisi yapılacaktır. Arkonut Mevkii'nde (5620-5645-5614 Sokak ve çevresi) yoğun su tüketimi nedeniyle basınç düşüklüğü yaşanması planlanan kesintinin sebebi olarak belirtilmiştir.

KESİNTİ ÖNCESİ VE SONRASI ALINMASI GEREKENLER

Kesinti süresince su ihtiyacını karşılamak için vatandaşların gerekli önlemleri almaları önem arz etmektedir. Ayrıca, kesintinin ardından suyun gelmesiyle birlikte olası kirlenmelere karşı su kullanımı öncesinde suyun bir süre akıtılması önerilmektedir.

DETAYLI BİLGİ VE İLETİŞİM

Kesinti süresince ve sonrasında oluşabilecek herhangi bir sorun veya acil durumda, İZSU'nun 185 numaralı çağrı merkezinden veya resmi sosyal medya hesapları üzerinden güncel bilgi alınabilir.

Kaynak: EGE TELGRAF