in ,

İzmir’de binlerce kişi 350 metre uzunluğundaki Türk bayrağını büyük bir coşkuyla taşıdı

 İzmir’de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yıl dönümü kutlamaları kapsamında, binlerce kişi, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen fener alayına katıldı. 350 metre uzunluğundaki Türk bayrağına büyük bir coşkuyla taşıyan vatandaşlar, yürüyüş sonrası ünlü sanatçı Sıla’nın şarkıları ile unutulmaz bir gece yaşadı.

izmirde-fener-halayi-coskusu

Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yıl dönümü kutlamaları kapsamında, İzmirliler Cumhuriyet Meydanı‘ndan Gündoğdu Meydanı’na kadar süren korteje katıldı. Binlerce İzmirli, 350 metrelik Türk bayrağı ile Gündoğdu Meydanı’na yürüdü.

Renkli karelere sahne olan korteje, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ile eşi Aslı Kayalar, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nilay Kökkılınç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, CHP İzmir Gençlik Kolları Başkanı Burak Kotan, bürokratlar, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları, odalar ve derneklerin başkanları ile temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Gündoğdu Meydanı’nda sona eren kortejin ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gündoğdu Meydanı’nı dolduran İzmirlilere “Kurtuluşun ve kuruluşun şehri İzmir, Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında da bütün Türkiye’ye ışık tutacak. Türkiye’nin her yerinde çiçekler açacak. Hepinizi çok seviyorum, bayramımız kutlu olsun. Cumhuriyet’in yıkılmaz kalesi İzmir. Güzel İzmir’in güzel insanları. Şahane bir akşam, en büyük bayramımız kutlu olsun. Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına adım adım yaklaşırken Cumhuriyet’i korumayı, değerlerine sahip çıkmayı sonuna kadar sürdüreceğiz. Umudumuz büyük, biliyoruz ki kurtuluşun ve kuruluşun şehri İzmir, Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında da bütün Türkiye’ye ışık tutacak. Türkiye’nin her yerinde çiçekler açacak. Hepinizi çok seviyorum, bayramımız kutlu olsun” diye konuştu. (DHA)

kocasiyla-tartisip-balkondan-sarkittigi-carsafla-kacmaya-calisan-kadin-dusup-yaralandi

Kocasıyla tartışıp 3’üncü kattaki evlerinin balkonundan sarkıttığı çarşafla kaçmaya çalışan kadın düştü

izmir-sila

İzmir’de Sıla şarkılarıyla büyüledi