in ,

İzmir’de bu yıl karneler polis amcalardan!

İzmir’de 738 bin 273 öğrenci, Türkiye genelindeki okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci ile birlikte karnelerini alarak yaz tatiline girdi.

izmirde-karne-gunu

Korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaklaşık 1,5 yıllık aranın ardından 2021-2022 eğitim öğretim yılı, 6 Eylül 2021’de yüz yüze ve tam zamanlı olarak başlatıldı. Birinci dönem ara tatili, 15 Kasım-19 Kasım 2021’de, ikinci dönemdeki ara tatili 11 Nisan-15 Nisan 2022’de yapıldı.

7 Şubat 2022’de başlayan ikinci dönem dün sona erdi. Eğitim öğretim yılının yorgunluğunu atacak öğrenciler ve öğretmenler, çalan karne ziliyle birlikte yaz tatiline çıktı. Karşıyaka Nebahat Alparslan Karadavut İlkokulu’ndaki karne törenine, Vali Yavuz Selim Köşger, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür ile Kaymakam Ali Rıza Çalışır katıldı. Vali Köşger, “Depremde hasar gören okullarımız başta olmak üzere onları güçlendirme çalışmalarımızda sürüyor. İzmir’de ikili öğretimden tekli öğretime geçilebilmesi için yeni okullara ihtiyaç var. Okullarında hızlı bir şekilde yapılmasıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Bütün eğitim camiasına bu süre zarfında gösterdikleri gayretlerden ve başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Benzer görüntüler Buca’da da yaşandı. İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş miniklere karnelerini dağıttı. Motosikletli Yunus timlerinin sergilediği şov, alkış topladı.

Rana Beyza ÖZTÜRK

Meral-aksener-manisa-esnaf

Meral Akşener, Manisa’da esnafı ziyaret edip alışveriş yaptı

Emekli öğretmen Saliha Keskin denizde boğuldu