İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın seçim döneminde verdiği sözlerden biri olan Kent Lokantası’nın ikinci şubesi, Çiğli Maltepe Mahallesi’nde kapılarını açtı. Ekonomik kriz döneminde İzmirlilerin sağlıklı, lezzetli ve uygun fiyatlı yemeklere ulaşmasını sağlamak amacıyla ilk olarak tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda açılan Kent Lokantaları, kentin çeşitli bölgelerinde yaygınlaştırılacak.

Kent Lokantası, Dr. Cemil Tugay’ın 180 günlük görev süresini kapsayan Hızlı Eylem Planı’ndaki vaatlerinden biri olarak hayata geçirildi. İlk şubesi Kemeraltı Çarşısı Balıkçılar Meydanı’nda açılan lokantanın ikinci şubesi Çiğli Maltepe Mahallesi’nde hizmete başladı. Hafta içi saat 11.30’dan itibaren hizmet verecek olan lokantada dört çeşit yemekten oluşan menü, 50 TL’den sunulacak.

AÇILIŞA YOĞUN İLGİ

Çiğli Maltepe Mahallesi Muhtarı Ramazan Arslan, açılışta yaptığı konuşmada, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’a teşekkür ederek, “Dar gelirli vatandaşımız da faydalanacak. Dışarıda yemeğin maliyeti artık çok yüksek. Böyle olağanüstü bir iş yaptığı için başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

09.07.2024 D64979Fb Dbbc 48Bd 8638 D3A6357F865B

ÖĞRENCİLER VE EMEKLİLER İÇİN BİR NEFES

Çiğli Maltepe Mahallesi’ndeki Kent Lokantası, mahalle sakinlerinden yoğun ilgi gördü. Beslenme açısından dengeli ve lezzetli bir menü sunan lokanta, özellikle öğrenciler ve emekliler için büyük bir rahatlama sağladı. Emekli Fikret Karadağ, “Bu lokantanın açılmasından çok memnunum. Hele bizim gibi emekliler için çok iyi oldu” şeklinde konuştu.

Menemen'de 15 Temmuz Şehitleri unutulmadı! Menemen'de 15 Temmuz Şehitleri unutulmadı!

MEMNUNİYET VE TALEP

Bölge sakini Ekremcan Erol, Kent Lokantası’nın açıldığı yerde böyle bir mekanın eksikliğini hissettiklerini belirterek “Buraya açıldığı için çok sevindik. Daha çok şubesi olsun isteriz. Hem ekonomik hem de doyurucu. Bol müşterisi olsun. Hepimizi mutlu ediyor” dedi.

ÖĞRENCİLERDEN TAM NOT

Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Oğuz Benger, “Fakültenin yakınına Kent Lokantası açılması bizim için çok iyi oldu. 50 liraya dört çeşit yemek yiyoruz. İlk defa denedik, memnunuz. Ekonomi zaten herkesin problemi. Yemeği en azından uygun fiyata yemek bizi mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

09.07.2024 D64979Fb Dbbc 48Bd 8638 D3A6357F865B

İZMİR’İN SU VE EKMEĞİ

Kent Lokantası’nın menüsü, her gün gıda mühendisleri tarafından belirleniyor. Fiks menü, su ve ekmek ile birlikte dört çeşitten oluşuyor. Menülerde İzmir Büyükşehir Belediyesi Grand Plaza AŞ bünyesinde üretilen doğal kaynak suyu Bademsu ve Çiğli Halk Ekmek Fabrikası’nda üretilen Halk Ekmek kullanılıyor.


GELECEK PLANLARI

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kent Lokantalarını özellikle öğrenciler, çalışanlar ve emeklilerin yoğun olduğu bölgelerde yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdürecek.

Kaynak: Bülten