in ,

İzmir’de diş protez laboratuvarında korku dolu anlar!

Konak’taki bir iş hanından gelen ihbar sonrası AFAD ve itfaiye ekipleri, kimyasal gaz sızıntısı şüphesiyle inceleme yaptı

dis-protez-labaratuvarinda-korku-dolu-anlar
Konak’ta bir iş hanındaki diş protez laboratuvarında yere kimyasal sıvının dökülmesi  sonrası 3 kişi, boğaz yanması şikayetiyle sağlık kuruluşlarına başvurdu, AFAD ve itfaiye ekipleri bölgede inceleme yaptı.

Akdeniz Caddesi’ndeki bir iş hanında çalışan 3 kişi, binadaki koku nedeniyle geniz ve boğaz yanması şikayetiyle sağlık kuruluşlarına başvurdu. İş hanındaki kokunun ihbar edilmesi üzerine itfaiye ekipleri, kokunun 3. kattaki diş protez laboratuvarından geldiğini tespit etti. Kimyasal gaz sızıntısı ihtimali üzerine ekipler, durumu AFAD ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen AFAD ekipleri, özel kıyafetle girdikleri laboratuvarda inceleme yaptı. Protez malzemelerinin temizliğinde kullanılan kimyasal bir sıvının yere dökülmesi sonucu kokunun ortaya çıktığını belirleyen ekipler, sıvılardan örnekler aldı. Öte yandan, sağlık kuruluşlarına başvuran 3 kişinin ayakta tedavilerinin ardından taburcu edildiği öğrenildi. (AA)

turkakim-hayata-geciyor

TürkAkım hayata geçiyor

engelsiz-izmir

ENGELSİZMİR’de gündem “Bahçe Terapisi”