in ,

İzmir’de fabrika doktoru Covid-19’dan öldü, üretim durdu!

Kaplamin Ambalaj, şirket doktoru Muharrem İdiz’in koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmesi üzerine üretime ara verdiğini duyurdu.

izmirde-fabrika-doktoru-covid-19dan-oldu-uretim-durdu

Koronavirüs salgını günden güne yayılmaya devam ederken üretim noktalarına da darbe vurmaya devam ediyor. Kaplamin Ambalaj, şirket doktoru Muharrem İdiz‘in koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmesi üzerine üretime ara verdiğini duyurdu.

191 çalışanıyla İzmir’de faaliyet gösteren Kaplamin Ambalaj Sanayi şirket doktoru Muharrem İdiz’in koronavirüs nedeniyle bugün hayatını kaybetmesi üzerine üretime ara verdi. Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, doktorun fabrikaya en son geldiği 23 Mart tarihinden itibaren 14 günlük süre boyunca fabrikada üretime ara verildiği duyuruldu.

Şirket, gıda ve tarım sektöründe; yaş meyve, sebze, katı ve sıvı yağlar, et, balık, yumurta, içki, meşrubatlar için, sanayi üretiminde ise; kimyasal ürünler, dayanıklı tüketim malları, tekstil ve hazır giyim, seramik gibi sektörler için ambalaj malzemesi üretiyor. Şirkette 2015 yılında Çukurova Holding DS Smith hisselerini satın almış ve yüzde 29,22’lik paya sahip olmuştu. Yüzde 16,67’si halka açık olan şirketin yüzde 45,44 hissesi ise Sınai ve Mali Yatırımlar Holding’in elinde.

KAP’a yapılan açıklamada bugüne kadar şirket personelinde herhangi bir şüpheli semptoma rastlanmadığı da yer aldı.

sait-basdas-konakin-bizi-denemesi-sart

Başkan Başdaş’tan kitap okuma kampanyası

memurlara-internet-uzerinden-sozlesme

Memurlarla internet üzerinden sözleşme