GençBizz Girişimcilik Zirvesi; girişimci zihin yapısına sahip gençlerin ve çocukların yetişmesi amacıyla ilköğretimden yüksek öğretim düzeyine kadar farklı yaş grupları için eğitici ve deneyim odaklı programlar tasarlayan Genç Başarı Eğitim Vakfı önderliğinde, Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) işbirliğiyle 20 Mart tarihinde 12.00-16.00 saatleri arasında İzmir Amerikan Koleji’nde gerçekleşecek.

B2Ad1F1C 1526 477B B3B6 21B45B189Ad2

GençBizz Girişimcilik Zirvesi İzmir’e yıl boyunca GençBizz Lise Girişimcilik Programı faaliyetlerinde görev alan danışman öğretmenler ve öğrenciler katılım sağlayacak. Zirvede İşveren ve Gençlerin İstihdama Bakış Açışı Projesi Rapor Sunumu yapılırken, Geleceğin Meslekleri, İş Yaşamında Gençler, Girişimcilik ve Yatırımcılık konularına da yer verilecek. Zirve kapsamında liseli girişimciler ve öğretmenler geleceğin meslekleri, becerileri ile girişimcilik ve yatırımcılığı uzman isimlerden ve girişimcilerden dinleyecek. Bununla birlikte mezun panelinde Genç Başarı Mezunu başarılı rol modellerle buluşacaklar.

Öğretmen il içi atama sonuçları Öğretmen il içi atama sonuçları

Genç Başarı Eğitim Vakfı: 1999 yılında kurulan Genç Başarı Eğitim Vakfı, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Genç Başarı Eğitim Vakfı, gençlerin girişimci zihin yapısına sahip olması ve iş yaşamına aktif katılımlarını sağlamak amacıyla, iş dünyası ile eğitim arasında köprü kurmaktadır. Vakıf, ilköğretimden üniversite son sınıfa kadar farklı yaş gruplarına yönelik, yaparak öğrenme temelli eğitim programları tasarlamakta ve uygulamaktadır. İş Dünyası, Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından geliştirilen ve uygulanan programlar içerisinde yer almakta, yapılandırılmış çalışmalar doğrultusunda öğrencilerle tecrübelerini, bilgilerini paylaşmakta ve öğrencilere mentorluk yapmaktadır.

Kaynak: Bülten