in ,

İzmir’de görüntü kirliliğine neden olan klimalar için harekete geçildi

Konak’ta, dış cephelerde görüntü kirliliğine neden olan klimalar için harekete geçilirken, mecliste gündeme gelen öneriyle klima dış ünite saklama detaylarını içermeyen hiçbir bina projesine onay verilmeyeceği ifade edildi.

konakta-klima-temizligi

Konak Belediyesi, binaların dış cephelerinde yer alan klimalar yüzünden yaşanan görüntü kirliliğini önlemek amacıyla harekete geçti.

Belediyenin ocak ayı meclisinde gündeme gelen önerinin karara bağlandığında, klima dış ünite saklama detaylarını içermeyen hiçbir bina projesine onay verilmeyeceği belirtildi. Konak’ın tarihi ve kültürel zenginliklere sahip bir ilçe olduğuna dikkat çeken Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, kent estetiğini sağlamanın belediyelerin esas sorumlulukları arasında yer aldığına işaret etti. Batur, “Bizim Konak’ta ilk önceliklerimizden biri de bu. Kentimizin sahip olduğu eşsiz turizm değerini ortaya çıkarmak istiyoruz. Bu nedenle kentimizin siluetini korumak, tarihi yapılarımızı ayağa kaldırmak için de kararlı bir duruş sergiliyoruz. Konak’ta yüksek yapılaşmaya izin vermeyeceğimizi söylemiştik. Kentte özellikle klimalar yüzünden yaşanan ve vatandaşlarımızın da çok şikayet ettiği görüntü kirliliğinin de önüne geçmek istiyoruz. Meclisimizden karar çıktığında, mimar meslektaşlarım projelerinde nasıl merdivenlerin, kapıların, pencerelerin detayını veriyorsa, klima saklama detayını da çizecek. Bu detay olmadan da projeye onay verilmeyecek” diye konuştu.(İHA)

izmirde-sahte-icki-avukati-canindan-etti

İzmir’de sahte içki can aldı: Avukat hayatını kaybetti

fethi-sekin-anildi

İzmir kahramanı Fethi Sekin’i anıyor