in ,

İzmir’de ilk yardım günü etkinliği!

“14 Eylül Dünya İlk Yardım Günü” nedeniyle İzmir’de düzenlenen “Yaşam Boyu İlk Yardım Öğrenin” etkinliğine katılan vatandaşlara uygulamalı ilk yardım eğitimi verildi

izmirde-ilk-yardim-egitimi

Her yıl eylül ayının ikinci cumartesi günü ‘Dünya İlk Yardım Günü’ tüm dünyada kutlanırken bu yıl da İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ilk yardımın öneminin vurgulanması için farkındalık eğitimi düzenlendi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Mehmet Tahir Büdün,“İlkyardım merkezi tarafından vatandaşlarımıza acil müdahale farkındalığı yaratmaya çalışıyoruz. Her an karşılaşabileceğimiz bir ilkyardım müdahalesi hakkında bilgilendirmeler yapıyoruz” diye konuştu. İlkyardım eğitmenlerinin aynı zamanda sağlık bilgisi öğretmenleri olduğunu açıklayan Büdün, “Okullarımızda ve günlük hayatımızda her an başımıza gelebilecek bir olumsuz durum karşısında bu eğitimi alan kişilerin anlık müdahalesiyle hayat kurtarabiliyoruz. Beklediğimizin çok üstünde bir ilgiyle karşılaştık. Vatandaşlarımız ilk yardımı öğrenme ve hayat kurtarma konusunda çok istekli  Bunun yanı sıra öğretmenlerimize ve ekiplerimize önce teorik daha sonra uygulamalı olarak ilkyardım dersi veriyoruz. Çocuklarımızın hayatı bizim için çok önemli. Bu yüzden çocukları anne ve babalarına sağlıklı bir şekilde ulaştımak için gayret ediyoruz”dedi.

Öğretmen ve idarecileremize sertifikalı ilk yardım eğitimi verdiklerini söyleyen İlkyardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü Hülya Demirhan da, “Bu eğitimlerin dışında çocuklarımıza ve ailelerine farkındalık eğitimi veriyoruz. Bu şekilde ilkyardımın önemini anlatmaya çalışıyoruz. Bu etkinliğimizde temel yaşam desteğini gösterdik. Heimlich Manevrası, konum pozisyonu ve herhangi bir yaralamada yapılacak ilk yardım uygulamalarını gösterdik. Bunları herkesin bilmesi gerekir. ‘Yaşam Boyu İlk yardım’ diyoruz” açıklamalarında bulundu.

(Haber Merkezi)

suslu-kadinlar-bisiklet-turunun-10uncusu-18-eylulde-duzenlenecek

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun 10’uncusu 18 Eylül’de düzenlenecek

chpli-ozgur-ozelden-kuruma-muhtar-olamazsin

CHP’li Özgür Özel’den Bakan Kurum’a ‘muhtar olamazsın!’ çıkışı