in ,

İzmir’de korona virüs raporu: Her gün 7-8 kişi vefat ediyor

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger; “atandaşlarımızın bazılarında yanlış kanaatler var. Yani ‘virüs mutasyon geçirdi, öldürücülüğü azaldı’ diye. Bu kesinlikle doğru değil. Elimde rakamlar var. İzmir’de her gün 7-8 kişi vefat ediyor” ifadelerini kullandı.

 İzmir’de yaşanan 6.6’lık deprem sonrası vaka sayılarında beklenen artış üzerine İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, iki hafta önce açıkladıkları rakamların bugün itibari ile ikiye katladığını söyledi.

İzmir’de günlük 7-8 vatandaşın virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini de belirten Köşger, vatandaşlarda oluşan ‘virüs mutasyon geçirdi, öldürücülüğü azaldı’ algısının tamamen yanlış olduğunu söyledi. İzmir’de salgının hızla arttığını belirten İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, depremzedelere ve İzmirlilere çağrıda bulundu. Köşger “Pandemi konusunda kaygılarımız hala devam ediyor. Deprem günü maalesef felaketi yaşadık ve pozitif, temaslı olanlar doğal olarak sokaklara indi ve birbiri ile karıştı. Benim geçen bir açıklamam olmuştu ve o açıklamadaki rakamları da ikiye katlamış durumdayız. Yani 2 hafta önce açıkladığım rakamları ikiye katladık bugün itibari ile. Çok ciddi bir şekilde katlanarak gidiyor, bu da bir endişe yaratıyor. Bir felaket yaşadık. Gece 2-3’e kadar maske takmaktan kulaklarımız artık yara oldu. Bizler bu maskeyi çıkartmadan hayatlarımızı devam ettiriyoruz. Benim vatandaşlarımızdan ricam maske, mesafe ve hijyen kuralına özen göstersinler. Evet o an panik yaşandı oldu ve bitti. Ancak bundan sonra dikkat etsinler. Vatandaşlarımızın bazılarında yanlış kanaatler var. Yani ‘virüs mutasyon geçirdi, öldürücülüğü azaldı’ diye. Bu kesinlikle doğru değil. Elimde rakamlar var.  İzmir’de her gün 7-8 kişi vefat ediyor” ifadelerini kullandı.

Çadır kentlerde şuan kovid -19 testleri yapılıyor

Depremden sonrası çadırlarda yaşayan vatandaşlara koronavirüs testi yapıldığını ifade eden Vali Köşger;  “Çadır kentlerimizde şuan COVİD-19 testleri yapılıyor. Bütün çadır kentlerimize poliklinikler kuruldu ve virüs testi yapılıyor. Yani orada bulunan ve isteyen vatandaşlarımıza testlerini yapıyoruz” dedi. (Egedesonsöz)

teknik-direktor-bulent-uygun-koronaviruse-yakalandi

Teknik direktör Bülent Uygun koronavirüse yakalandı

prof-dr-ovgun-ahmet-ercandan-izmirin-deprem-raporu-izmirin-hangi-ilceleri-depreme-dayanikli

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’dan İzmir’in deprem raporu! İzmir’in hangi ilçeleri depreme dayanıklı?