EGE TELGRAF- Hız ihlallerinin önlenmesi ve sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek amacıyla İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Anadolu Caddesi’nde radar uygulaması gerçekleştirdi.

HIZ KONTROLÜ VE EMNİYET KEMERİ DENETİMLERİ

Bayram dönüşünde trafiğin yoğunlaşacağını öngören ekipler, bayram süresince olduğu gibi denetimlerini sıklaştırdı. Bu kapsamda, Anadolu Caddesi’ne konuşlanan ekipler, radarla hız kontrolü yaptı. Sürücüleri kurallara uymaları yönünde uyaran trafik ekipleri, hız sınırını aşan sürücülere de gerekli işlemleri uyguladı. Ayrıca, radar uygulamasıyla birlikte sürücülere emniyet kemeri denetimi de yapıldı. Denetimlerin sürücülerin güvenli bir şekilde seyahat etmeleri için düzenli aralıklarla devam edeceği belirtildi.

Marmaris'teki Otelde 15 Temmuz saldırısının izleri... Marmaris'teki Otelde 15 Temmuz saldırısının izleri...

FARKINDALIĞI DA ARTIRIYOR

Radar denetimleri ve emniyet kemeri kontrolleri, sürücülerin hız kurallarına uymalarını ve emniyet kemeri kullanmalarını teşvik ediyor. Trafik kazalarını azaltmak ve yol güvenliğini artırmak amacıyla yapılan bu denetimler, toplumda farkındalığı da artırıyor.

Kaynak: EGE TELGRAF