in ,

İzmir’de taksiciler tek-çift uygulamasından memnun

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle gece yarısından itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir’de ticari taksilerin trafiğe çıkışlarıyla ilgili yapılan yeni düzenlemeden sonra, bugün plakasının son hanesi tek sayı olan taksiler trafiğe çıktı.

izmirde-taksiciler-tek-cift-uygulamasindan-memnunizmirde-taksiciler-tek-cift-uygulamasindan-memnun

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle gece yarısından itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir’de ticari taksilerin trafiğe çıkışlarıyla ilgili yapılan yeni düzenlemeden sonra, bugün plakasının son hanesi tek sayı olan taksiler trafiğe çıktı.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle gece yarısından itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir’de ticari taksilerin trafiğe çıkışlarıyla ilgili yapılan yeni düzenlemeden sonra, bugün plakasının son hanesi tek sayı olan taksiler trafiğe çıktı.Gece yarısından itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir’de taksilerin trafiğe çıkışlarıyla ilgili yeni düzenleme yapıldı. Uygulama çerçevesinde, tek ve çift plaka uygulaması sayesinde bugün İzmir’de plakasının son hanesi tek sayı olan taksiler göreve çıktı.

Taksiler toplamda 2 yolcu alabiliyor

Plakasının son hanesi çift sayı olan taksiciler ise araçlarını park halinde bıraktı. Aynı zamanda, koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında, otobüslerde olduğu gibi taksiler de kapasitesinin yarısı kadar yolcu almaya başladı. Bir kişi ön koltuğa, bir kişi arka koltuğa olmak üzere, taksiler toplamda 2 yolcu alabiliyor. Bugün İzmir’de toplamda bin 400 taksinin görevde olduğunu aktaran İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan Vekili Erkan Özkan, “Hükümetimiz elinden gelen çabayı sarf ederek esnaf adına da önlemler alıyor. Genelge bizlere dün akşam saat 10 itibari ile gönderildi. Biz de haberleşme kanallarımızla taksicilerimize bildirdik. Dün gece saat 12’den itibaren tek plakalı araçlarımız çalıştı, bu gece saat 12’den sonra da çift plakalar uygulamaya devam edecek. Halkın yüzde 80’i ‘evde kal’ çağrısına uydu. Dolayısıyla müşteri potansiyelimizde ciddi bir düşüş oldu. Arkadaşlarımız boş yere duraklarda müşteri bekliyorlardı, boş yere trafik yoğunluğuna sebebiyet veriyorlardı. Esnafımızdan da böyle bir talep vardı. Zaten biz kendi içimizde gruplara ayrılıp o şekilde çalışmaya başlamıştık. Ama bunun resmi uygulamasına geçilmesi çok yerinde oldu” dedi. (DHA)

izmir-buyuksehir-kriz-belediyeciligine-gecti

İzmir Büyükşehir kriz belediyeciliğine geçti

icisleri-bakanligindan-bogazici-aciklamasi

İçişleri Bakanlığı’ndan karantina açıklaması!