in ,

İzmir’de tıbbi maske üretimi yapan işletmelere denetim!

  İzmir Büyükşehir Belediyesi kentte tıbbi maske üretimi yapan işletmeleri denetliyor. TMMOB Tekstil Mühendisleri Odası İzmir Şubesi yönetimi de çalışmalara danışmanlık hizmetiyle katkı veriyor.

izmirde-tibbi-maske-uretimi-yapan-isletmelere-denetim

İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, TMMOB Tekstil Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’nin danışmanlığında, kentte tıbbi maske üretimi yapan işletmeleri denetlemeyi sürdürüyor.

 Moda Tekstil Konfeksiyoncular (MTK) Sitesi ve İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki imalathanelere giden ekipler öncelikle üretimin Sağlık Bakanlığı’nın onayı olup olmadığını kontrol etti. İmalathanelerdeki iş sağlığı ve güvenliği önlemleri, hijyen koşulları, kullanılan malzemenin uygunluğu ve çalışanlar arasındaki güvenli mesafe gibi kıstaslar da incelendi. Yetkililer üretim koşullarının iyileştirilmesi konusunda bilgilendirdi. Denetimlerde Sağlık Bakanlığı’nın onayı olmadan üretim yapan işletmeye rastlanmadı. Koronavirüs salgına karşı yürütülen mücadele kapsamında tıbbi maske üretilen işletmelerin denetimi sürecek.

karsiyakada-kaptan-mutlu

Karşıyaka’da kaptan mutlu

baskan-sandaldan-haftasonu-mesaisi

Başkan Sandal’dan hafta sonu mesaisi