in ,

İzmir’de yeni yasaklar: 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı geldi!

Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla İzmir’de sokakta sigara içmek ve 65 yaş üstünün 10-16 saatleri dışında sokağa çıkması yasaklandı.

aydinda-65-yas-ve-ustu-icin-yeni-kararlar-alindi

  İzmir İl Hıfzısıhha Kurulu’nun kararıyla artan koronavirüs vakaları sonrası 65 yaş üstünün sokağa çıkmasına kısıtlama getirildi. 65 yaş üstü vatandaşlar artık 10:00 – 16:00 dışında sokağa çıkması yasaklandı.

Kaç haftalık olduğuna bakılmaksızın bütün hamile kadınlar idari izinli olarak sayılacak. Açık alanda sigara içilmesi yasaklandı.

Alınan kararları İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger sosyal medya hesabından duyurdu. Köşger’in paylaşımı şu şekilde: Değerli İzmirliler; Doğal olarak son günlerde depreme yoğunlaşmış bulunuyoruz. Ancak tüm dünyanın henüz değişmeyen gündemi korona, İzmir’de de tırmanışta. Depremin olduğu günkü rakamlara kıyasen bugün iki katından fazla bir artış gerçekleşmiş durumda. Bu bağlamda Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla İzmir’de -Sokakta sigara içmek ve -65 yaş üstünün 10-16 saatleri dışında sokağa çıkması yasaklanmış; Valilik kararıyla bazı kurumlar hariç kaç haftalık olduğuna bakmaksızın hamileler idari izinli sayılmıştır. Özel sektör mesai düzenlemesi çalışmaları da devam etmektedir. TEMİZLİK, MASKE, MESAFE kurallarına uyalım, sağlıklı kalalım.

 

izmirde-koronavirusun-seyrine-dair-bakandan-aciklama

Bakan Koca, ağır hasta sayısına dikkat çekti: Ağır hasta sayısı 3 bin 95 oldu

icisleri-bakanligindan-bogazici-aciklamasi

Koronavirüs kısıtlamaları geri döndü! İçişleri Bakanlığı’ndan yeni genelge