in ,

İzmir’deki deprem toplanma alanları!

İzmir’de AFAD tarafından açıklanan toplanma alanlarının ilçe ilçe listesine ulaşılabiliyor. Ayrıca e-Devlet üzerinden de en yakın toplanma alanı öğrenilebiliyor.

meclisteki-5-parti-deprem-komisyonu-kurulmasi-icin-teklif-verdi

İzmir’de AFAD‘ın ölçümüne göre 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer‘den caddelerin boşaltılması uyarısı geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ise yaptığı açıklamada, afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerektiği belirtilerek, “Yollar acil yardım araçları için boş bırakılmalıdır. Depremden sonra evler terk edilirken, ortamda herhangi bir doğalgaz kokusu olmaması halinde, doğalgaz ve su vanaları ile elektrik şalterleri kapatılmalıdır. Vatandaşlarımız, acil yardıma ihtiyaç duymadıkları sürece, telefonlarını kullanmamalıdır. Yardıma ihtiyaç duyabilecek bebek, çocuk, yaşlı ve engellilere destek olunmalıdır. Gelişmeler ve bölgedeki deprem aktivitesi, İçişleri Bakanlığı AFAD tarafından 7/24 takip edilmektedir” ifadeleri kullanıldı. İzmir’de AFAD tarafından açıklanan toplanma alanlarının ilçe ilçe listesine ulaşılabiliyor.

3-bakan-ve-izmir-valisi-deprem-inceleme-bolgesinde-bakandan-flas-acilmamalar

3 bakan ve İzmir Valisi, deprem inceleme bölgesinde: Bakan’dan flaş açılmamalar!

izmirde-depremzedeler-icin-cadir-kent-kuruldu

İzmir’de depremzedeler için ‘çadır kent’ kuruldu