in ,

İZMİRGAZ’dan Torbalı’daki ‘koku’ açıklaması

İZMİRGAZ tarafından yapılan açıklamada, dün Torbalı’da hissedilen ve doğalgaz kokuus olduğu iddia edilen kokunun doğalgazla bir ilgisi olmadığı belirtildi

izmirgazdan-torbalidaki-koku-aciklamasi

İzmir Doğalgaz, 14.05.2020 tarihinde 14.00 sıralarında Torbalı bölgesinde meydana gelen ve yoğun şikâyete konu olan koku ile ilgili bir açıklama yaptı.

Kokunun nedeni doğalgaz değil

Açıklamada bölgede meydana gelen kokunun vatandaşlar tarafından doğalgaz kokusu olarak algılandığı belirtilerek, “Hissedilen koku doğalgaz kaynaklı değildir. 14.05.2020 tarihinde sabaha karşı Acil Müdahale 187 merkezine vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde koku ihbarı yapılması üzerine 24 saat esasına göre hizmet veren Acil Müdahale ekipleri bilgilendirilmiş, koku ihbarının yapıldığı bölgelere hızlı bir şekilde özel donanımlı doğalgaz kaçak tarama araçları ve ekipleri yönlendirilmiştir. İhbar gelen tüm cadde ve sokaklar tek tek titizlikle kontrol edilmiştir. Yapılan çalışmalar ve ihbar değerlendirmeleri sonucunda hissedilen kokunun, kaçak tarama araçlarından alınan veriler ve kokunun fiziksel tanımlar doğrultusunda, doğalgaz ile ilgisinin olmadığı anlaşılmış ve kayıt altına alınmıştır” denildi.

İlk defa yaşanmıyor

Bu tür bir durumun Torbalı bölgesinde ilk defa yaşanmadığının belirtildiği açıklamada, “15.06. 2019 ve 07.01.2020 tarihlerinde de aynı bölgeden yoğun şekilde sokakta doğalgaz kokusu ihbarları alınmış, yapılan kontrollerde kokunun kaynağının doğalgaz olmadığı anlaşılarak kayıt altına alınmıştır. Şirketimiz tarafından, Torbalı bölgesinde zaman zaman yaşanan bu durumun neden olduğu asılsız ihbarların önüne geçilmesi, vatandaşlarımızın yaşadığı korku ve paniğin önlenmesi, kokuya neden olan kaynağın tespit edilerek ortadan kaldırılması ve gerekli tedbirlerin alınması için ilgili kurumlara başvurular yapılmıştır.”

yasaklar-ve-cezalar-esnafin-belini-buktu

Kahveciler açılış için gün sayıyor

izmirde-30-gocmen-kurtarildi

İzmir’de 30 göçmen kurtarıldı