in ,

İzmirim Kart sahipleri dikkat!

ESHOT Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada, 1 – 8 Şubat tarihleri arasında İzmirim Kart kullanıcılarının online yükleme yapamayacağını bildirdi

eshottan-bornovaya-izmirim-kart-merkezi

İzmirim Kart kullanıcıları için ESHOT Genel Müdürlüğü‘nden açıklama geldi. 1 – 8 Şubat tarihleri arasında online bakiye yükleme servisinin bakıma alınacağı ve kullanıcıların bu servisten yararlanamayacağı bildirildi.

İşte o açıklama:

“İdaremiz tarafından işletilen Elektronik Ücret Toplama Sistemi ile İzmirim Kart’lara internetten tek seferlik dolum veya kredi kartı ile otomatik yükleme talimatı verilerek dolum yapılabilmektedir. Söz konusu sistem kapsamında zaman zaman dolum işlemlerinin kartlara yansıtılamadığı veya geç yansıtıldığı yönünde şikayetler alınmaktadır.

İdaremiz tarafından vatandaş şikayetlerinin en aza indirilmesi, gelen şikayetlerin en kısa sürede çözülmesi hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda ve idaremizin yenilikçi çözümler ile kent ulaşımının geleceğini güçlendirme vizyonu çerçevesinde; ücret toplama sisteminin daha etkin, verimli ve sorunsuz olarak işletilebilmesi için mevcut Elektronik Ücret Toplama Sistemi’nden, yeni ve gelişen teknolojiyle uyumu Akıllı Ücret Toplama Sistemi’ne geçiş çalışmaları sürdürülmektedir. Bu kapsamda sistemin en temel bileşeni olan otobüs ve turnike validatörlerinin değişim çalışmaları, kent genelinde otobüslerde, İZDENİZ iskelelerinde, Metro, İzban ve Tramvay istasyonlarında devam etmektedir.

İnternetten bakiye yükleme hizmeti, mevcut ücret toplama sisteminin validatörleriyle uyumludur. Bu nedenle internetten yapılan dolumlar, yalnızca eski validatörlerden (turuncu) biniş yapıldığında kartlara yansıtılabilmektedir. Ancak internetten yüklenen bakiye, yeni validatörlerden (Gri-kırmızı ekran çerçeveli, turnikelerde siyah turnike kapaklı) biniş yapılması durumunda kartlara yansıtılamamaktadır.

Bu nedenle internetten dolum ve talimatlı dolum (kredi kartı ile otomatik yükleme talimatı) servisleri, 01.02.2020 tarihinden başlamak üzere, sistem geçiş tarihi olan 08.02.2020 tarihine kadar bir hafta süre ile hizmet veremeyecektir.

Akıllı ücret toplama sistemi validatörlerine geçişin tamamen sağlanmasının ardından, 09.02.2020 tarihinden itibaren internetten dolum ve talimatlı dolum servisleri, daha hızlı ve sorunsuz olarak hizmete alınacaktır.

Söz konusu geçiş sonrasında mevcut İzmirim Kart’lar kullanılmaya devam edecektir. Bu süreçte internetten dolum hizmetini kullanan vatandaşlarımızın kartlarında yeterli bakiye bulundurması toplu ulaşım hizmeti alınmasında herhangi bir sorun yaşanmaması adına önemle rica olunur.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz adına yapılan geçiş çalışmaları süresi boyunca göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz.”

karabaglarda-kibar-pazaryeri-sona-dogru

Karabağlar’da Kibar Pazaryeri sona doğru

ak-partili-dagdan-cevre-yolu-tepkisi

AK Parti’li Dağ’dan ‘çevre yolu’ tepkisi