in ,

İzmir’in denizcisi artık yeni evinde

Deniz Ticaret Odası’nın İzmirli üyeleri yeni binasına kavuştu. Başkan Öztürk, “Binanın, şubemizin 35’inci yılında hizmete girmesi güzel İzmir’e hoş bir armağan” dedi

dto-izmir-subesi

 

İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi’nin yeni hizmet binasının açılışı yapıldı. Açılışa, İzmir Vali Yardımcısı Hikmet Dengeşik, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanı Koramiral Serkan Tezel, İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı Mahmut Özgener, İzmir Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Ercan Korkmaz, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu ile oda, borsa ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

İLERİ GÖTÜRECEK’

İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, “Dünyada deniz ve liman şehri kimliğinin bu kadar iç içe geçtiği bir şehir yoktur. Liman ve deniz İzmir’in tüm dokularına işlemiş onun ayrılmaz bir parçası olmuştur. Yeni hizmet binamız ile tarihi limanın olduğu yerde, şehrin tam kalbinde İzmir denizciliğinin tam kalbinde, parlak geleceğine yakışan bir denizci merkezi hayal etmiştik. Bu hayalimize iki yılı aşkın çaba sonucunda ulaştık. Binamızın, şubemizin 35’inci yılında hizmete girmesi güzel İzmirimiz’e hoş bir armağan oldu. Burada yapacağımız buluşmaların eğitim toplantı, sergi ve diğer organizasyonların şehrimizin kimliğine deniz kültürüne çok değerli katkılar sağlayacağına ve Türk denizciliğini daha ileriye götüreceğine gönülden inanıyoruz” dedi. 

İMEAK DTO Başkanı Tamer Kıran da “Binamız sadece denizciliğe hizmet etmeyecek. Giriş ve üstündeki asma kat kültürel anlamda da kullanılabilecek şekilde dizayn edildi. Fevkalade bir hizmet binası olduğunu ümit ediyoruz. İzmir’e hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Müteahhitimize, bütün emekçi çalışanlarımıza ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kentler denizle ne kadar çok buluşuyorsa dünyayla entegrasyonları da o kadar kuvvetli oluyor“ diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de “Bu vesileyle yeni hizmet binası da İzmir’in dünyayla daha çok buluşması için bir vesile olacaktır. Emek veren herkesi kutluyorum. Şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

RANA BEYZA ÖZTÜRK

sosyal-guvenlik-toplantisi

Sosyal güvenlikte Türkiye-Almanya Danışma Günleri, İzmir’de başladı

izmir-uyusturucu

İzmir’de bir dolandırıcılık hikayesi! ‘Yasal ve helal’ diyerek 1 milyon 800 bin lira dolandırmışlar