in ,

“İzmir’in gücüne güç katacağız”

Uluslararası standartlara uygun kalitesi, teknolojinin son ürünü ekipmanları ve uzman ekibi ile Azra Galvaniz Aliağa’da hizmete açıldı

azra-galvaniz

Azra Galvaniz, sektöründe öncü çevreye duyarlı, kaliteli ve güvenilir bir marka olarak projelerini İzmir’den yurt içi ve yurt dışında faaliyete geçirmeye başladı. Markanın, Aliağa’daki fabrikası görkemli bir açılışla hizmete girdi.

Yaklaşık 600 kişinin katıldığı açılışa Aydın Valisi Hüseyin Aksoy ve İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger de katıldı. Azra Galvaniz Yönetim Kurulu Başkanı Recep Özekinci, ‘Sürdürülebilir sanayi geleceğe yatırımdır’ sloganı ile çıktığı yolculuğu ve firmasının dünya standartlarındaki projelerini anlattı. Azra Galvaniz’in, hem yaptığı sıcak daldırma galvaniz işlemini hem de yenilenebilir enerjiye yaptığı yatırımı geleceğe attığı bir imza olarak gördüğünü ifade eden Özekinci, her geçen gün artan üretim ve istihdam kapasitesiyle İzmir sanayisinin gücüne güç katmaya geldiklerini dile getirdi. Özekinci, şöyle konuştu: “Azra Galvaniz olarak kente yıllık 100 bin ton kapasiteli sıcak daldırma galvaniz havuzu inşa ettik. 100 bin tonluk çeliği İzmir’den başka bir yere göndermeden sıcak daldırma galvaniz yöntemiyle galvanizleyeceğiz. Ürün çeşitliliğini ve istihdamı da artıracağız. 13 metre uzunluğunda, 3,6 metre derinliğindeki İzmir’deki en büyük sıcak daldırma galvaniz tesisi olarak fark yaratacağız. Şu anda İzmir’den her ay 7 bin ton ürünü İstanbul, Sakarya, Konya ve Ankara’ya gönderiyoruz. Bu da her ay yaklaşık 350 TIR’ın gittiğini gösteriyor. Bu hesaba göre yaklaşık 15 milyon TL ülke ekonomisine ve sanayisine katkı sağlayacağız. Bu oranda aylık nakliye maliyetleri ortadan kalkacak” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Gemi ve iskelelerdeki büfeler kiraya verilecek

GİB uzman yardımcısı alacak