in ,

İzmir’in kalbinde kadının adı var! Başkan Sandal: Kanayan yarayı durduracağız

Kadınlara yönelik sosyal projelerle adından söz ettiren Bayraklı Belediyesi, son üç yılda 937 kadına hukuki ve psikolojik danışmanlık hizmeti verdi. 257 kadın “Konuk Evinde” misafir edilirken, Kadın Kooperatifi ile onlarca kadın ekonomisini büyüttü. Başkan Sandal “Adil ve eşit bir yaşam için mücadelemiz hiç bitmeyecek. Kadına yönelik şiddeti zihinlerden sileceğiz” dedi

izmirin-kalbinde-kadinin-adi-var-baskan-sandal-kanayan-yarayi-durduracagiz

Bayraklı Belediyesi, kadına yönelik şiddeti azaltmak, adil ve eşit yaşam koşulları oluşturmak ve ekonomik açıdan kadınları güçlü kılmak adına sürdürdüğü çalışmalarını hızlandırdı. Sosyal projelerle adından söz ettiren Bayraklı Belediyesi, yerel seçimlerden bu yana 937 kadına, aile içi iletişim, evlilik sorunları ve şiddetin önüne geçilebilmesi yönünde danışmanlık hizmeti verdi. Uzman psikologlar ve hukukçular, ihtiyaç duyulan her an Bayraklılı kadınların yanında oldu. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi, 700 kadına farkındalık eğitimleri verdi. Bayraklı Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Konuk Evi’nde ise son üç yılda 257 kadın ve 98 çocuk güven içinde misafir edildi.

KADINLARIN EKONOMİSİ BÜYÜDÜ

Kadınların ekonomik açıdan kendi ayaklarının üzerinde durabilmeleri için de çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, Üretici Kadın Kooperatifi sayesinde onlarca kadına, ürettiklerini satma ve kazanç elde etme imkanı sağladı. İlçenin farklı noktalarında açılan satış stantlarında, el emeği ürünlerini satışa sunan kadınlar, ev ekonomilerine katkı sağladı. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “Adil ve eşit bir yaşam için mücadelemiz hiç bitmeyecek. Kadına yönelik şiddeti önce dillerden, sonra zihinlerden sileceğiz ve bu kanayan yaraya hep birlikte ‘dur’ diyeceğiz. Bayraklı’da bu inançla çalışıyoruz” dedi.

agiz-ve-dis-sagligi-haftasinda-esrefpasa-hastanesi-dis-hekiminden-uyari-6-ayda-bir-periyodik-kontrol-sart

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nda Eşrefpaşa Hastanesi diş hekiminden uyarı: 6 ayda bir periyodik kontrol şart

menemen-gelinlik

Genç kızın gelinlik hayali gerçek oldu