in ,

İzmir’in korona raporu: Bakanlıktan ne kadar test gönderildi?

Demokratik Sağlık Sen İzmir İl Başkanı Ahmet Doğruyol, Sağlık Bakanlığı’ndan İzmir’e gönderilen test sayılarını açıkladı.

bakan-koca-acikladi-korona-virus-93-can-daha-aldi
Demokratik Sağlık Sen İzmir İl Başkanı Ahmet Doğruyol, Sağlık Bakanlığı tarafından İzmir’e gönderilen test sayılarını açıkladı. Koronavirüs salgınıyla mücadele konusunda verileri paylaşan Başkan Doğruyol şu açıklamalarda bulundu: “
Pandemi döneminde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ülke genelindeki çabaları, İzmir İl Sağlık Müdürlüğümüzün gayretleri takdire şayandır. Başta İl Sağlık Müdürü Mehmet Burak Öztop olmak üzere, bürokratlarımız, profesöründen temizlik işçisine kadar tüm sağlık çalışanlarımıza Teşekkür ederiz. Pandemiyle mücadelede bu gün umutlarımız yeşermişse virüs kapan 7000 civarındaki sağlık çalışanımız ve virüsle mücadelede hayatını kaybeden sağlık şehitlerimiz sayesindedir.
ahmet-dogruyol
Covid-19 virüsü sebebiyle malzeme ihtiyacı konusunda ilimizin ihtiyaçlarının karşılanması konusunda hızlı hareket eden ve bölgemizde motor görevi yaparak aktif rol oynayan İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerimizi tebrik ederiz. Sağlık İl Müdürlüğü yetkililerimiz ve çalışanlarımız, pek çok gün 7/24 mesai yaparak il müdürlüğünde sabahlamış, yine de pes etmeden çalışmaya devam etmişlerdir. Sağlık Bakanlığı tarafından İlimize yaklaşık 12000 test gönderilmiş, Sağlık İl Müdürlüğü yetkililerimiz ise kendi imkânlarıyla 100.000 test temin etmiştir. Gerekli görülen her çalışanımıza ve vatandaşlarımıza test yapılması için çaba harcanmış, çalışmalara devam edilmektedir. Sıkıntılı süreçten her geçen gün daha iyiye giden bir sürecin olduğunu yetkililerimiz ifade etmektedirler.
Kurumlarımızın bazılarında zaman zaman lokal olarak sıkıntılar yaşanmış olsa da, kısa sürede sıkıntılar aşılmış çevre illerimize, diğer kamu kurum ve kuruluşlarına koruyucu ekipman desteği verilmiş olması sevindiricidir.

Çevre illere de gönderildi

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerimizin pandemi döneminde pek çok malzemeyi kendi imkanlarıyla piyasadan sağlamakla kalmamış, Ege Bölgesi’nde bulunan pek çok ilimize, maske, eldiven, gözlük, dezenfektan vb. malzeme desteğinde bulunmuştur. Komşu illerimize yaklaşık 400 bin adet cerrahi, 200 bin FF2, 3 bin yüz koruyucu maske, 400 bin eldiven,20 bin tulum desteğinde bulunmuştur. İlimizde bulunan bazı bakanlıkların birimlerine, üniversite hastanelerimize ve özel sağlık kuruluşlarımıza da koruyucu ekipman desteğinde bulunan İl Müdürlüğü yetkililerimizi gayretlerinden dolayı tebrik ederiz. İzmir’de profesöründen, asistanına, hemşiresine, teknisyenine temizlik personeline kadar tüm sağlık çalışanlarımızın gayretli ve özverili çalışması İzmirli vatandaşlarımız tarafından da takdir görmüş,  sağlık çalışanlarımıza her türlü desteği vermek için çabalamışlardır.  Çalışanlarımıza ve İzmir’de yaşayan vatandaşlarımıza minnettarız. Güzel günlerde buluşmak dileğiyle.”
pinar-karsiyakada-crocker-sikintisi

Pınar Karşıyaka’da Crocker sıkıntısı

bornova-bamyasi-tohumu

Başkan İduğ: Tarımsal değerlerimize sahip çıkıyoruz