in ,

İzmir’in korona virüs haritası değişti!

Hayat Eve Sığar uygulamasına gelen güncellemenin ardından korona virüs yoğunluk haritası da değişti. Haritaya göre İzmir’in en riskli ilçeleri belirlendi!

izmirin-korona-virus-haritasi-degisti

Hayat Eve Sığar uygulamasının yoğunluk haritasına gelen güncelleme ile birlikte Buca da yoğunluğun giderek artması korkuttu. Birkaç haftadır İzmir’in en riskli bölgesi olmaktan çıkan Buca, uygulamaya gelen güncelleme ile birlikte risk haritasında ilk sırayı aldı. Konak ilçesine bakıldığında, daha önce Göztepe ve Üçyol semtlerinin yüksek risk altında olduğu görülürken son güncelleme ile vakaların muhtemelen iyileştiği anlaşılıyor. Ancak Ballıkuyu, Çankaya, Alsancak ve özellikle Eşrefpaşa da korona virüs pozitif vakaların artışı endişe yaratmakta.
Uygulamaya gelen güncelleme ile birlikte yoğunluk haritası incelendiğinde Bayraklıdaki artışın değişmeden devam ettiği gözlemlendi. Gaziemir’e bakıldığında, geçtiğimiz bir ayda korona virüs pozitif vakaların daha fazla görüldüğü anlaşılan ilçe, yüksek risk altında. Hayat Eve Sığar uygulamasına gelen güncellemenin ardından İzmir’e geniş açıdan bakıldığında da Karabağlar’a bağlı Hatay ve Yeşilyurt semtlerinin çok yüksek riskle karşı karşıya olduğu görülüyor. Hayat Eve Sığar uygulamasına gelen güncellemenin ardından yoğunluk haritası incelendiğinde Karşıyaka da kırmızı alanların her geçen hafta azalması sevindiriyor.

İbrahim Şengül / Özel Haber

mimarlar-dikey-uyarisi-yapiyor

Mimarlar dikey uyarısı yapıyor

bucayi-kesfeden-bucaya-doyamadi

Buca’yı keşfeden, Buca’ya doyamadı