in ,

İzmir’in korona virüs haritası neler anlatıyor?

Korona virüsün şehir dağılım haritaları vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. İzmir’de korona virüs dağılım haritası ilçe, semt ve mahallelerde görülen vakalar hakkında bilgiler içeriyor

izmirin-korona-virus-haritasi-neler-anlatiyor

Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından ekranlarda gösterilen ve daha sonra vatandaşlarla paylaşılan korona virüsün şehir dağılım haritaları vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. İzmir’de korona virüs dağılım haritası ilçe, semt ve mahallelerde görülen vakalar hakkında bilgiler içeriyor. Özellikle şehrin kıyı şeridinde yer alan ilçelerde görülen vaka sayısı fazlayken merkeze uzak ilçelerde daha az korona virüs vakası görüldüğü anlaşılıyor. En büyük yoğunluğun Konak ilçesine bağlı Mithatpaşa Caddesi ile Karabağlar ilçesine bağlı İhsan Alyanak Mahallesi arasında yaşandığı görülüyor. Güzelyalı, Göztepe, İnönü Caddesi, Eskiizmir Caddesi, Bozyaka, Hatay ve Üçkuyular’ı kapsayan alanda çok sayıda korona virüs vakası ve virüse bağlı ölümün yaşandığı haritada gösteriliyor.
Gaziemir, Aktepe ve Buca’da yoğun nüfusa rağmen daha az vaka ve ölüm yaşanması gündemde yer alan spekülatif haberleri yalanlar nitelikte. Bornova ve Bayraklı’da daha seyrek şekilde görülen vakalarla birlikte yaşanan ölümlerin de daha az olduğu görülüyor. Şehrin karşı kıyısına geçildiğinde Karşıyaka, Mavişehir ve Çiğli’de vaka sayılarının arttığı dikkat çekerken Menemen’e uzanan vaka geçişi korona virüsün İzmir’de ne kadar yaygın bir şekilde bulunduğunu anlatıyor.
Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipler Odası tarafından yapılan açıklamalara göre İzmir’de yaklaşık bin 500 kişide korona virüs vakası görüldü.

Haber Merkezi

hukumetten-saglikta-siddet-yasa-teklifine-hayir-alkisa-devam

Hükümetten, ‘Sağlıkta Şiddet Yasa Teklifine’ hayır, alkışa devam!

rektor-budak-hastarimizi-taburcu-ediyoruz

‘Hastalarımızı taburcu ediyoruz’