in ,

İzmir’in korona virüs ısı haritası, #evdekalİzmir

Sağlık Bakanlığı’nın verileri kapsamında açıklanan İzmir’in korona virüs haritası hangi ilçelerde yoğunluk yaşandığını anlatıyor. Haritada kırmızı görülen bölgeler yoğun vaka olan yerler olarak belirtiliyor

izmirin-korona-virus-isi-haritasi-evdekalizmir

geomatic.org tarafından hazırlanan korona virüs dağılım harita, geçtiğimiz gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan şehirlerin korona virüs haritası verileriyle tekrar güncellenerek vatandaşların hizmetine sunuldu. Ayrıca İzmir’in korona virüs ısı dağılım haritası şeklinde hazırlanan çalışmada İzmir’in kıyı ve merkezinde bulunan ilçelerinde çok sayıda korona virüs vakası görüldüğünü gözler önüne seriyor. İnciraltı’ndan başlayarak kıyı şeridinde; Balçova, Üçkuyular, Mithatpaşa Caddesi, Hatay, İnönü Caddesi, Göztepe, Güzelyalı, Konak, Alsancak bandı, ardından; Bayraklı, Karşıyaka, Bostanlı, Mavişehir ve Çiğli istikametinde korona virüs vakalarının görüldüğü anlaşılıyor.

Ayrıca Karabağlar, Buca, Bornova ilçeleri de Covid-19 vakalarının görüldüğü yerler olarak haritada kırmızı renkle belirtilmiş.

Dün Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilerde 87 kişinin hayatını kaybettiği belirtilmişti. İzmir’de nüfus yoğunluğunun çok fazla olduğu ilçelerde görülen korona virüs vakalarının da çok olması İzmirlilerin daha çok dikkat etmesi gerektiğini ve gereken tedbirleri almak zorunda olduğunu gözler önüne seriyor.

Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipler Birliği‘nin açıklamalarına göre İzmir’de bin 500’e yakın korona virüs vakası görüldü ve İzmir, ülkemizde korona virüs vakalarının en çok görüldüğü ikinci şehir durumunda.

izmirin-korona-virus-isi-haritasi-evdekalizmir

Ege illerinde az

geomatic.org’un hazırladığı haritada görüldüğü üzere Ege Bölgesi’nde yer alan Aydın, Manisa, Muğla, Denizli, Balıkesir, Uşak, Kütahya gibi illerde korona virüs vakaları daha az görülüyor.

Feyaz TATAR 

seferlerimiz-bos-biz-yalniz-kaldik

‘Seferlerimiz boş, biz yalnız kaldık…’

online-veli-toplantisi

İzmir’de online veli toplantısı