in ,

İzmir’in korona virüs test/vaka oranı açıklandı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ resmi Twitter hesabından İzmir’in korona virüs test/vaka oranlarını paylaştı

izmirin-korona-virus-test-vaka-orani-aciklandi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ resmi Twitter hesabından İzmir’in korona virüs test/vaka oranlarını paylaştı. Dağ’ın paylaşımında, “İstatistikler hem Türkiye’de hem de İzmir’de bize moral verse de tedbiri elden bırakmamalıyız. Hareketimizi olabildiğince azaltmalı ve izolasyonu arttırmalıyız.” ifadeleri kullanılsa da, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarfından yapılan açıklamalarda Türkiye’de korona virüs vakalarının en çok görüldüğü ikinci şehir İzmir olduğu söylenmişti. Uzun süredir İzmir ile ilgili hiçbir açıklamanın gelmemesinin ardından Hamza Dağ’ın sosyal medya paylaşımı, İzmirliler için yetkililerden gelen ilk bilgilendirme oldu.

Oranlar ne söylüyor?

AK Parti’li Dağ’ın paylaştığı tablolarda İzmir’de kaç korona virüs testi yapıldığı ya da İzmir’de kaç kişide korona virüs vakası görüldüğü hakkında bilgi yer almazken, İzmir’de yapılan korona virüs testlerinin günlük ortalama yüzde 8-10’u pozitif çıkıyor. Türkiye’de yapılan testlerle karşılaştırıldığında ise İzmir’in 30 Mart ve 12 Nisan tarihleri dışında test/vaka oranı Türkiye ortalamasının altında seyrediyor.

12 Nisan’da görülen tepe noktasının ardından 22 Mart’tan beri en düşük oranların görüldüğü İzmir için Milletvekili Dağ, “İstatistikler hem Türkiye’de hem de İzmir’de bize moral verse de tedbiri elden bırakmamalıyız. Hareketimizi olabildiğince azaltmalı ve izolasyonu arttırmalıyız.” diyerek İzmirliler’i daha dikkatli olmaya davet etti.

Ölü sayısında her gün rekor

Sağlık Bakanı Koca tarafından yapılan Türkiye’nin günlük korona virüs sayısal verilerinde, 24 saatte 100 vefat barajı 3 gün önce aşıldı ve her yeni gün en yüksek sayıya ulaşıldı. Amerika Birleşik Devletleri’nde de dün 24 saatte 4 bin 900 kişi hayatını kaybetti.

Feyaz Tatar

Narlıdere’de-23-Nisan-coskusuna-engel-yok

Narlıdere’de 23 Nisan coşkusuna engel yok!

izmiri-sectiler

İzmir’i seçtiler