in ,

İzmir’in koronavirüs haritası güncellendi! İzmir’de nerede korona var?

Hayat Eve Sığar uygulamasına gelen güncellemenin ardından korona virüs yoğunluk haritası da değişti. Haritaya göre İzmir’in en riskli ilçeleri belirlendi!

izmirin-koronavirus-haritasi-guncellendi-buca-korona-vakalarinda-ilk-sirada

Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşların kullanımına sunulan Hayat Eve Sığar uygulamasında İzmir’in korona virüs risk haritası güncellendi. Güncellemeyle beraber şehirlerin ve ilçelerin de korona virüs yoğunluk haritası değişti. İzmir’de kırmızı renkli alanların arttığı gözlenirken akıllara gelen soru; “korona virüs pozitif vakalar arttı mı” oldu?

SIRALAMAYI BOZMADI

Buca’da yoğunluk; Hipodrom, İşçievleri, Kozağaç, İnönü, Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi, Üçkuyular, Göksu, Yeşilbağlar, Çamlıkule ve Yenigün mahalleleri yoğun risk olarak görülen alanlar. Konak ilçesine bakıldığında, daha önce Göztepe ve Üçyol semtlerinin yüksek risk altında olduğu görülürken son güncelleme ile vakaların muhtemelen iyileştiği anlaşılıyor. Ancak Ballıkuyu, Eşrefpaşa, Çankaya ve Alsancak‘ta korona virüs pozitif vakaları mevcut ve artışta.

DİKKAT ÇEKİYOR

Hayat Eve Sığar uygulamasına gelen güncellemenin ardından İzmir’e geniş açıdan bakıldığında da Karabağlar’a bağlı Hatay ve Yeşilyurt semtlerinin çok yüksek riskle karşı karşıya olduğu görülüyor. Çok sayıda korona virüs pozitif vakanın gözlendiği alanlar Yeşilyurt Polat Caddesi, Gazi, Ali Fuat Cebesoy,  Ahmet Ragıp Üzümcü İlkokulu, Günaltay ve Sevgi mahallesi olarak dikkat çekiyor. Susuzdede Parkı ve İzmir Hıfzıssıhha Enstitüsü arasında kalan alanlar da çok yüksek risk bölgesi olarak belirtilmiş.

KÖTÜ HABER

Yoğunluk haritasında haftalardır iyiye giden Bayraklı da kırmızı alanların artması korkuttu. İlçede yüksek risk altında olan yerler; Emek, Yamanlar, Adalet, R. Şevket İnce Mahallesi ile birlikte Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü çevresindeki bölgede korona virüs riski yüksek görülüyor. Gaziemir’e bakıldığında, geçtiğimiz bir ayda korona virüs pozitif vakaların daha fazla görüldüğü anlaşılan ilçe yüksek risk altında. Gaziemir Kaymakamlığı ve Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi arasında kalan bölge ve Buca sınırındaki 6. Sanayi Sitesi bölgesinde kırmızı renkli alanlar göze çarpıyor.

İYİYE GİDİYORLAR

Güncellemenin ardından yoğunluk haritası incelendiğinde Karşıyaka ve Bornova’da yüksek riskli alanların azaldığı görülebiliyor. Bornova’nın en yüksek riskli alanının Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi‘nde olması, korona virüsü olan vatandaşların hastanede tedavi altında olması ile açıklanabilir. Karşıyaka’da en yüksek riskli alanları ise Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi‘nin çevresi ve Girne Bulvarı.

İbrahim Şengül / Özel Haber

muglada-4-3-buyuklugunde-bir-deprem-meydana-geldi

Niğde’nin Bor ilçesinde 5,1 büyüklüğünde deprem

can-dostunu-geri-istiyor

Can dostunu geri istiyor…