in ,

İzmir’in koronavirüs haritası neler anlatıyor? Hangi ilçe tehlikede?

Hayat Eve Sığar uygulamasına gelen güncellemenin ardından korona virüs yoğunluk haritası da değişti. Haritaya göre İzmir’in en riskli ilçesi Buca!

izmirin-koronavirus-haritasi-neler-anlatiyor-hangi-ilce-tehlikede

Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşların kullanımına sunulan Hayat Eve Sığar uygulamasında İzmir’in korona virüs risk haritası güncellendi. Güncellemeyle beraber şehirlerin ve ilçelerin de korona virüs yoğunluk haritası değişti. İzmir’de kırmızı renkli alanların arttığı gözlenirken akıllara gelen soru; İzmir’de yeni korona virüs pozitif vakalar arttı mı?

BUCA VE KONAK

Buca’da; Hipodrom, Yıkıkkemer, İşçievleri, Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi, Üçkuyular, Göksu, Yeşilbağlar, Çamlıkule ve Yenigün mahalleleri yoğun risk olarak görülen alanlar. Konak ilçesine bakıldığında, daha önce Konak’ta Göztepe ve Üçyol semtlerinin yüksek risk altında olduğu görülürken burada görülen vakaların muhtemelen iyileştiği anlaşılıyor. Ancak Ballıkuyu, Eşrefpaşa, Çankaya ve Alsancak‘ta korona virüs pozitif vakalar mevcut.

KARABAĞLAR TEHLİKEDE

Hayat Eve Sığar Uygulamasına gelen güncellemenin ardından İzmir’e en geniş açıdan bakıldığında Karabağlar ilçesine bağlı Hatay ve Yeşilyurt semtlerinin çok yüksek riskle karşı karşıya olduğu görülüyor. Çok sayıda korona virüs pozitif vakanın gözlendiği alanlar Yeşilyurt Polat Caddesi, Ahmet Ragıp Üzümcü İlkokulu, Günaltay ve Sevgi mahallesi olarak dikkat çekiyor. Susuzdede Parkı ve İzmir Hıfzıssıhha Enstitüsü arasında kalan alanlar çok yüksek risk bölgesi olarak belirtilmiş.

DİKKAT ÇEKİYOR!

Geçtiğimiz bir ayda korona virüs pozitif vakaların daha fazla görüldüğü anlaşılan Gazeimir ilçesi de yüksek risk altında. Gaziemir Kaymakamlığı ve Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi arasında kalan bölge ve Buca sınırındaki 6. Sanayi Sitesi bölgesinde kırmızı renkli alanlar göze çarpıyor.

İYİYE GİDİYORLAR

Güncellemenin ardından yoğunluk haritası incelendiğinde Karşıyaka ve Bornova’da yüksek riskli alanların azaldığı görülebiliyor. Bornova’nın en yüksek riskli alanının Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi‘nde olması, korona virüsü olan vatandaşların hastanede kalıyor olması olarak açıklanabilir. Karşıyaka’da en yüksek riskli alanlar Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi‘nin çevresi ve Girne Bulvarı civarında görülüyor. Keza Bayraklı’da da yalnızca Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü çevresindeki bölgede korona virüs riski yüksek görülüyor.

İbrahim Şengül / Özel Haber

İzmir’de sinir krizi geçiren kadın 5. kattan atladı

Hakkari’de bir astsubay şehit düştü! 5 haftalık çocuğu vardı!