in ,

İzmir’in koronavirüs haritası neler anlatıyor? İzmir’de korona azaldı mı?

Hayat Eve Sığar uygulamasına gelen güncellemenin ardından korona virüs yoğunluk haritası da değişti. Haritaya göre İzmir’in en riskli ilçeleri belirlendi!

izmirin-koronavirus-haritasi-neler-anlatiyor-izmirde-korona-azaldi-mi

Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşların kullanımına sunulan Hayat Eve Sığar uygulamasında İzmir’in korona virüs risk haritası güncellendi. Güncellemeyle beraber şehirlerin ve ilçelerin de korona virüs yoğunluk haritası değişti. İzmir’de geçtiğimiz hafta kırmızı renkli olan alanların azaldığı gözlenirken akıllara gelen soru; “Korona virüs pozitif vakalar azalıyor mu?” oldu.

SONUNDA İYİYE GİDİYOR

Hayat Eve Sığar uygulamasının yoğunluk haritasında haftalardır İzmir’in en riskli bölgesi Buca olarak görülmekteydi. Ancak uygulamaya gelen güncelleme ile birlikte Buca da kırmızı alanların azaldığı gözlemlendi. Buca da Hipodrom, İşçievleri, Kozağaç, Üçkuyular, Göksu, Yeşilbağlar ve Yenigün mahallelerinde ki kırmızı alanların azaldığı gözlemlendi. Fakat Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi, Çamlıkule, Atatürk ve İnönü mahallesinde yoğunluğun değişmeden devam ettiği görüldü. Konak ilçesine bakıldığında, daha önce Göztepe ve Üçyol semtlerinin yüksek risk altında olduğu görülürken son güncelleme ile vakaların muhtemelen iyileştiği anlaşılıyor. Ancak Ballıkuyu, Çankaya, Alsancak ve özellikle Eşrefpaşa da korona virüs pozitif vakaların artışı endişe yaratmakta.

ARTIŞ DEVAM EDİYOR

Uygulamaya gelen güncelleme ile birlikte yoğunluk haritası incelendiğinde Bayraklıdaki artışın devam ettiği gözlemlendi. Bayraklıda kırmızı alanların artması ve Buca’da yoğunluğun azalması ile birlikte İzmir’in en riskli bölgesi Bayraklı oldu. Bayraklı da yüksek risk altında olan yerler; Emek, Yamanlar, Serintepe, Tepekule, Adalet, R. Şevket İnce Mahallesi ile birlikte Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü çevresindeki bölgede korona virüs riski yüksek görülüyor. Gaziemir’e bakıldığında, geçtiğimiz bir ayda korona virüs pozitif vakaların daha fazla görüldüğü anlaşılan ilçe, yüksek risk altında. Gaziemir Kaymakamlığı ve Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi arasında kalan bölge ve Buca sınırındaki 6. Sanayi Sitesi bölgesinde kırmızı renkli alanlar göze çarpıyor.

ZİRVEYE DOĞRU

Hayat Eve Sığar uygulamasına gelen güncellemenin ardından İzmir’e geniş açıdan bakıldığında da Karabağlar’a bağlı Hatay ve Yeşilyurt semtlerinin çok yüksek riskle karşı karşıya olduğu görülüyor. Çok sayıda korona virüs pozitif vakanın gözlendiği alanlar Yeşilyurt Polat Caddesi, Gazi, Ali Fuat Cebesoy, Ahmet Ragıp Üzümcü İlkokulu, Günaltay ve Sevgi mahallesi olarak dikkat çekiyor. Susuzdede Parkı ve İzmir Hıfzıssıhha Enstitüsü arasında kalan alanlar da çok yüksek risk bölgesi olarak belirtilmiş.

SEVİNDİRMEYE DEVAM EDİYOR

Hayat Eve Sığar uygulamasına gelen güncellemenin ardından yoğunluk haritası incelendiğinde Karşıyaka da kırmızı alanların artışının devam ettiği görülebiliyor. Karşıyaka’nın en riskli alanları; Şemikler, Demirköprü, Cumhuriyet, yalı mahallesi, Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi‘nin çevresi ve Girne Bulvarı olarak dikkat çekiyor. Bornova’da ise yüksek riskli alanların her geçen hafta azalması sevindiriyor. Bornova’nın en yüksek riskli alanının Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi‘nde olması, korona virüsü olan vatandaşların hastanede tedavi altında olması ile açıklanabilir.

İbrahim Şengül / Özel Haber

kuryeden-ornek-davranis-para-dolu-cuzdani-ve-altinlari-sahibine-teslim-etti

Kuryeden örnek davranış: Para dolu cüzdanı ve altınları sahibine teslim etti

egitime-yapilan-zam-hic-adil-degil

‘Eğitime yapılan zam hiç adil değil!’