in ,

İzmir’in koronavirüs haritasında neler değişti? Nerede koronavirüs çok?

Hayat Eve Sığar uygulamasına gelen güncellemenin ardından İzmir’in korona virüs yoğunluk haritası da değişti. Verilere göre İzmir’in en riskli ilçeleri belirlendi!

izmirin-koronavirus-haritasinda-neler-degisti-nerede-koronavirus-cok

Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşların kullanımına sunulan ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasında İzmir’in korona virüs risk haritası güncellendi. Güncellemeyle beraber şehirlerin ve ilçelerin de korona virüs yoğunluk haritası değişti. İzmir’de kırmızı renkli alanların arttığı gözlenirken akıllara gelen soru; ‘Korona virüs pozitif vakalar arttı mı?’ oldu?

YOĞUNLUK DEĞİŞMEDİ

Buca’da yoğunluk değişmedi; Hipodrom, İşçievleri, Kozağaç, İnönü, Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi, Üçkuyular, Göksu, Yeşilbağlar, Çamlıkule ve Yenigün mahalleleri yoğun risk olarak görülen alanlar oldu. Konak ilçesine bakıldığında, daha önce Göztepe ve Üçyol semtlerinin yüksek risk altında olduğu görülürken son güncelleme ile vakaların muhtemelen iyileştiği anlaşılıyor. Ancak Ballıkuyu, Eşrefpaşa, Çankaya ve Alsancak‘ta korona virüs pozitif vakaları mevcut ve artışta.

RİSK DEVAM EDİYOR

Hayat Eve Sığar uygulamasına gelen güncellemenin ardından İzmir’e geniş açıdan bakıldığında da Karabağlar’a bağlı Hatay ve Yeşilyurt semtlerinin çok yüksek riskle karşı karşıya olduğu görülüyor. Çok sayıda korona virüs pozitif vakanın görüldüğü alanlar Yeşilyurt Polat Caddesi, Gazi, Ali Fuat Cebesoy, Ahmet Ragıp Üzümcü İlkokulu, Günaltay ve Sevgi mahalleleri olarak dikkat çekiyor. Susuzdede Parkı ve İzmir Hıfzıssıhha Enstitüsü arasında kalan alanlar da çok yüksek risk bölgesi olarak belirtiliyor.

BU KEZ ŞAŞIRTTI

Yoğunluk haritasında haftalardır iyiye giden Bayraklı da kırmızı alanların artması korkuttu. Geçtiğimiz haftaya kadar iyiye giden Bayraklı da yüksek risk altında olan yerler; Emek, Yamanlar, Serintepe, Tepekule, Adalet, R. Şevket İnce Mahallesi ile birlikte Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü çevresindeki bölgede korona virüs riski yüksek görülüyor. Gaziemir’e bakıldığında, geçtiğimiz bir ayda korona virüs pozitif vakaların daha fazla görüldüğü anlaşılan ilçe yüksek risk altında. Gaziemir Kaymakamlığı ve Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi arasında kalan bölge ve Buca sınırındaki 6. Sanayi Sitesi bölgesinde kırmızı renkli alanlar göze çarpıyor.

BİR NEBZE İYİ HABER

Uygulamaya gelen güncellemenin ardından yoğunluk haritası incelendiğinde Karşıyaka da kırmızı alanların arttığı görülebiliyor. Karşıyaka’nın en riskli alanları; Şemikler, Demirköprü, Cumhuriyet, yalı mahallesi, Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi‘nin çevresi ve Girne Bulvarı olarak dikkat çekiyor. Bornova’da ise yüksek riskli alanların her geçen hafta azalması sevindiriyor. Bornova’nın en yüksek riskli alanının Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi‘nde olması, korona virüsü olan vatandaşların hastanede tedavi altında olması ile açıklanabilir.

İbrahim Şengül / Özel Haber

yurek-dayanmaz-izmirde-onlarca-hektar-orman-yanip-kul-oldu

Yürek dayanmaz… İzmir’de onlarca hektar orman yanıp kül oldu!

izmirli-rasitizm-hastasi-minik-ada-120-bin-liralik-ilac-icin-onay-bekliyor

İzmirli raşitizm hastası minik Ada, ayda 120 bin liralık ilaç için onay bekliyor