Bayraklı Adalet Mahallesi sakinlerinin doğalgaz isyanı pankart ve tabelalara yansıdı. İzmir’in ilk kurulduğu yer olan Smyrna Antik kentinin ve meydanının bulunduğu bölgeye hala doğalgazın gelmemesi mahallede oturanları isyan ettirdi. “İzmir’in ilk kurulduğu yerde oturuyoruz ama böylesine önemli ve değerli yerde hala çağdaş hizmet alamıyoruz! Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı Belediyesi ve İzmirGaz’dan bugüne kadar halkımız için atılan bir adım görmedik. Görmezden gelinmekten artık bıktık. Artık sorunumuza çare bulunmasını ve bize de doğalgaz hizmeti verilmesini istiyoruz” diyerek isyanları dile getiren mahalle sakinleri, önümüzdeki günlerde yetkililerin makamlarına çıkmaya hazırlandıklarını duyurdu.

ELLİ YILLIK MAHALLEYİZ İZMİR’İN MERKEZİYİZ

Yeni halk plajları açılıyor: Tüm kaçak yapılar yıkılacak! Yeni halk plajları açılıyor: Tüm kaçak yapılar yıkılacak!

Mahallelerinin İzmir’in en merkezi yerinde olduğunu söyleyen mahalle sakinleri, “Elli yıllık mahalleyiz, İzmir’in ilk kurulduğu yer bizim mahallemiz. Yaya olarak sahile 3 dakika, Adalet Sarayına 7 dakika, Bayraklı merkezine 2 dakika ve İzmir’in alamet-i farikası olan Folkart Kulelerine 3 dakika mesafedeyiz. Kuruluşu M.Ö. 11’inci Yüzyıla varan İzmir şehri burada ama maalesef İzmir’in bu mahallesine değer veren yönetici yok! Hangi çağda yaşıyoruz? Yıllardır gitmediğimiz, çalmadığımız kapı kalmadı. Hiçbir sonuç alamadık. Artık sorunumuzun çözülmesini ve doğalgaz hizmetinin bir an evvel gelmesini istiyoruz.”

Bayraklı4

ROMALILAR YAPMIŞ SOYER VE SANDAL YATMIŞ

Mahallelerinin bulunduğu mevkideki Antik Smyrna Kenti’nde bulunan binlerce yıllık hizmetleri de gündeme getiren mahalle sakinleri, “Hiçbir şey bilmiyorlarsa şu antik kentten ibret alsınlar. Yüzlerce yıl önce getirilen hizmetlere baksınlar. Romalılar oradaki yaşam alanına kanalizasyon, su ve her türlü hizmeti getirmiş fakat binlerce yıl sonra aynı yerde hizmet yok. Romalılar yapmış Tunç Soyer ve Serdal Sandal yatmış. Onlar iş yapmamış aday olamadılar fakat zorluğu bizler çekiyoruz” ifadelerini kullandı.

MUHTAR ULUÇ: TEPKİLERİ TAŞIDIM

Mahallelinin haklı isyanını yetkililere taşıdığını söyleyen Adalet Mahallesi Muhtarı Ali Uluç da, “komşularımın haklı tepkilerini resmi yazışmalarla ve ziyaretlerimle defalarca yetkili makamlara taşıdım. Sonuç alamamak hepimizi çok üzüyor. Bu haklı hizmet beklentisinin isyana dönüşmesini istemezdim. İnsanlarımız pankartlarla sosyal medya çalışmalarıyla bu isyanını dile getiriyor. İzmir’in en merkezi mahallesinde bu durum yaşanmamalı diye düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde vatandaşlarımız ile birlikte yetkililerin makamına tekrar çıkıp haklı tepkimizi göstereceğiz” dedi. Tüm sakinlerin imzaladığı dilekçe ve listelerinin de hazır olduğunu söyleyen mahalle sakinleri, “Mahallemiz bin 200 kişi yaşıyor, sanayi-esnaf alanı ve ikamet alanı olarak çok yönlü bir mahalleyiz. Büyük kurumların, Folkart, eğlence alanları, antik kent, Smyrna Meydanı, alışveriş merkezleri, Bayraklı sahili ve Bayraklı çarşısı yanı başımızda. Yüzlerce imzalı dilekçelerimizle hizmet alma davamıza hazırız.”

Kaynak: Bülten